Zámecká parfumerie, máte zkušenost?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
AnnaBella 12.5.15 23:14

@pesek05 Jak voní Rasputin? To bude pravoslavné kadidlo a zemitá pačuli. Ne, vážně nevím, ale tahle asociace mi naskočila když jsem si Rasputina představila. ;)
Mě by zajímala Lípa. Nevíte někdo, jak moc je autentická? Lípový květ a med, nebo je to nějaká umělina?

Lalaith 13.5.15 20:18

@AnnaBella Lípu jsem měla a přišla mi moc pěkná, žádná extra syntetika. Ale porovnávat můžu jen s 5th Avenue, to je ta ze Zámecké parfumerie jednoznačně lipovější. je to vlastně lipový soliflrot. Je relativně sladká a vůni lip pro mě kopírovala dost věrně. K Rasputinovi jsem čichala, ale nepamatuju si ho přesně, ani složky, nic konkrétního - jen že to byla dost těžká a výrazná vůně.

AnnaBella 13.5.15 23:05

@Lalaith Tu lípu bych chtěla zkusit, mohla by se mi líbit. Dá se to nějak srovnat s Tilleul?

katerinka 14.5.15 08:42

@AnnaBella

zkus ji , je fakt pěkná, voní opravdově striktně lipově, Tilleul není jen lipová, je taky trochu senově akátová, krásná, ale ne úplně čistá lípa.
Výdrž bude asi trochu slabší

Lalaith 14.5.15 09:09

@AnnaBella Tilleul bohužel neznám, jak jsem psala - Lípa ze zámecké parfumerie je pro mě zdařilý lipový soliflor. Výdrž není nijak extrémní, řekla bych průměr až o chlup lepší průměr.

AnnaBella 14.5.15 11:18

@katerinka @Lalaith Zkusím ji. Tilleul znám a tam mi vadil na začátku ten meloun a něco hořkého, po rozležení byla pěkná.

pesek05 28.5.15 16:11

Tak jsem neodolal a objednal jsem si ho… Dnes mi přišly ty Kremelské věže na obrázku flakónu.. Jak voní Rasputin? Tak jak jsem si ho představoval, je to něco pro mě, tj. těžká a výrazná vůně. Hned ráno jsem se s ním nastříkal a jel jsem pro něco za mamkou do práce a to jsem se jen otočil na chodbě mlékárny a říkala, že museli nechat otevřené dveře, aby jim nenačuchly skleničky, že to bylo, jak když dříve byly ty ruské vodičky, které používala a ve velkém nakupovala, když byla u babičky v bývalém SSSR :) Konečně jsem našel to pravém, po čem jsem toužil :)

Ukulemba 16.6.15 16:49

Už jsem v této parfumérce jednou byla a moc se mi tam líbilo. Našla jsem ji právě kvůli vůni lípy, hledala jsem všude možně něco, kde je lípa znatelná. A v teto parfumerce jsem ji našla. Je kouzelná.
Už si nepamatuji, co vše jsem oňufávala, ale musím tam zajít zase, pokochat si čichové buňky..

hryzalka 4.12.15 00:07

A znáte někdo tyhle?:No.14 Chatelaine a No.35 Sminta. V té první, jak moc je cítit bergamot a jestli není příliš cítit třeba zatuchlinu,tak nějak se mi to vybaví jako první, když si představím bílou paní courat někde po temných chodbách. A v té druhé , jestli pudr spíš dětský,krémový, nebo naopak dámský pudr, jako třeba ostrouhané tužky, sušená růže…A jak jsou na tom s výdrží?

AnnaBella 21.9.16 18:18

Tak jsem si asi po roce odhodlávání objednala ze Zámecké parfumerie Lípu a jsem docela zklamaná, asi jsem čekala něco trochu jiného. Přijde mi hrozně hořká, myslela jsem, že bude víc lipová a medová. Mám nějaký divný nos, nebo je zkažená? Je možnost odstřik vrátit?

Lady A 17.5.18 12:25
@katerinka píše:
Akátto není akát, odlakovač smíchaný s lotosem a nějako bílou květinou, výdrž slabá. Zklamání, ale vůně akátu je asi velmi těžká na ztvárnění ve vůni. Zatím jsem na věrohodnou nikde nenarazila, bohužel ani zde ne :?

Ach jo, teď zrovna kvetou akáty. Já je mám ráda. Hledám věrnou vůni akátu a zatím nic…

summersun 30.9.18 21:15

Ahoj, dnes jsem také tuto parfumérii navštívila, a tak nějak nevím, jaký mám mít dojem. Parfém jsem si nechala namíchat dle svého přání (pomeranč, trocha jasmínu, broskev)…na první dojem super, ale jsem hodně zvědavá na výdrž. Spíš mám takové rozporuplné pocity z pána parfuméra. Evidentně o parfémech ví dost, ale byl takový celkem neochotný, ani neměl snahu se mě ptát, jakou mám představu. Musela jsem ho trochu nasměrovat sama…třeba se mu nechtělo míchat takový komerční kýč, nevím…a já se jako naprostý laik těšila, že se něco přiučím :-)
Budu ráda za vaše zkušenosti :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Váš příspěvek