Ze které vůně se vám dělá nejvíc špatně? :)

Ada 26.3.07 13:37

Máte nějakou vůni, kterou váš žaludek / hlava ale opravdu nesnesou? Ne že by byla jen nepříjemná, prostě se vám nesmlouvavě obrátí kufr a musíte utéct někam hodně daleko.
Pro mě je to Eden od Cacharelu a taky špatně snáším klasické, ostré chypre vůně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 140 Další »
Inka 26.3.07 15:00

na mně podobně působí Beyond Paradise od Estée Lauder, zprvu příjemná, poté příšerná a ne a ne se jí zbavit.. tak jak je to s tím rájem?? :-))

  • Citovat
  • Nahlásit
Lucka 26.3.07 15:22

Mě se to stává s mnoha a mnoha vůněmi, ale jen když je mám na sobě, na jiném mi nikdy nic nevadilo. Naposledy se mi udělalo špatně z Bvlgari BLV (i když den předtím mi připadala super a chtěla jsem si ji koupit), předtím třeba i z takových vůní jako Davidooff Echo nebo z DK Be delicious. Zdá se mi, že jde o nějakou konkrétní složku, vždy je to stejný pocit takové vtíravé živočišnosti (po rozležení), tak jsem si myslela, jestli na vině není pižmo.

Jindra 26.3.07 18:34

Tak já naprosto nesnáším Eternitty, Davidoff Cool a jen o trochu míň Issey Miyake. A těch, které se mi nelíbí, je také dost, stačí nějaký podtón, který mi nesedí a snažím se dostat z dosahu.

  • Citovat
  • Nahlásit
w4ceva 26.3.07 18:52

Nesnáším vůně s mošusem, kdysi v těhotenství mi po nich bylo špatně a ještě jsem si nezvykla a asi nezvyknu. A v poslední době STYLE od J.Sander.

  • Citovat
  • Nahlásit
Ada 26.3.07 19:11

Lucka: tu živočišnost asi znám, nejvíc ji cítím v Samsaře a Kingdomu. Možná myslíme něco jiného, ale tyhle dvě vůně taky zrovna nemusím právě kvůli tomu. A hodně to bývá v pánských vůních, třeba kdyby můj přítel nosil Fahrenheita, tak ho budu vždycky vítat doma dávivými zvuky :)

Lucka 26.3.07 19:35

Ada: :D a =D tak Fahrneheita já zrovna miluju, tam to já necítím, ale jinak souhlasím, v pánských vůních to taky dost je. Ale i tak to není zdaleka tak strašné, jako když to mám sama na sobě.

Dneska jsem podnikla další výpravu po parfumerkách a už jsem fakt nešťastná. Už jsem si tu dřív na vzkazníku stěžovala, že se mi ze všech vůní dřív nebo později udělá zle. Jediná, kterou snáším, je Green Tea od E. Arden, ale to vůbec není vůně, kterou bych chtěla používat celoročně a kterou bych považovala za dostatečně zajímavou. Ale bohužel to není o tom, co na sobě chci mít, ale co na sobě jsem schopna mít… No a dneska jsem došla k závěru, že jediné další vůně, které na sobě asi snesu, jsou jednoduché ovocné vůně, čím jednodušší tím lepší. O invenci a originalitě zde bohužel nemůže být ani řeči. Hrozně mě to mrzí, jsem zrovna člověk, pro kterého jsou vůně (rozuměj pachy) hrozně důležité a nakonec to vypadá, že budu odkazaná na vůně bez nápadu, bez šmrncu… No budu hledat dál, ale vzhledem k tomu, že už takhle vlastně hledám přes 10 let, tak tomu moc nadějí nedávám. :/

Ada 26.3.07 20:04

Tak co by to mohlo být za složku? Pačuli, santal, něco skrytého… Nebo je to nějakou chemií v těch vůních? Zkus někde očichat olejíčky do aromalamp, třeba to někde identifikuješ.

JarkaNa 27.3.07 07:52

Tak těch je víc, už jednou zmiňovaný Chopard Wish Pure, Innocent, Angel a když jsem zkoušela Jadore, tak jsem málem zkolabovala v autě, dokořán otevřená okýnka. Ještě, že to nemám domů daleko. Ale dobře mi jich nedělá víc, stane se, že vůni miluji, ale za čas je mi vyloženě protivná až vlezlá, tak se s ní rozloučím.

  • Citovat
  • Nahlásit
Elle14 27.3.07 09:04

Těch vůní je opravdu mnoho. Mě nesedí dusivé vůně typu Gucci Rush2, Ultravoilet od Paco Rabbaneho, (měla jsem je a teď nevím co s nimi). A dále výše zmiňované vůně JarkyNa. Myslím, že příčinu znám. Nejspíš půjde o vanilku, která je na mě příliš težká. Pleasure od Estéé Lauder a ještě příšernější její odvar Intense patří mezi nehhorší vůně co znám. A samozřejmně levné drogeriovky jsou běs a na jedno brdo.

Lucka 27.3.07 10:31

Ada:netuším. Podivně je to, že to dělají vůně, do kterých bych to neřekla a naopak nedělají ty na první pohled „podezřelejší“. Pravidelně mi bývá rychle špatně, když na sobě mám takové ty svěže vodní vůně a jim podobné (Escada Into the Blue, Cool water, Sea and Sun tad.) a některé „čisté“ vůně (např. Esc. Duende, s naději vyzkoušená včera). Naopak uplně v pohodě jsou některé orientální vůně, které ale zase nechci, protože jsou moc těžké a sladké (Poison, Sensi atd. - zajímavé ale je, že v Sensi white notes už to zase je, přitom se mi tato vůně jinak moc líbí a nosila bych jí).
Ado, jako zkušenou čichačku :) , napadá tě něco? Já už nic nevymyslím, bádám nad tím roky, jak jsem psala o tom pižmu, pořád na něj sázím; anebo může jít o nějaké jiné fixatéry, které se používají, ale nic jiného, společného všem parfémům, jsem ve složení nikdy nenašla. Ještě napíšu, že ta živočišnost, která mi tam vadí, je vždycky stejná a někdy mám pocit, že je jakoby nalepená na tu vůní, není její součástí. Jako když čicháš dejme tomu k plesnivému ovoci - vůně ovoce jako taková se ti líbí, ale nalepuje se na ní pach plísně, která to kazí, ale citíš že ta vůně plísně je tam jakoby přidaná, není součástí té vůně ovoce.
Ado, vím, že nemáš rádá ovocné vůničky, ale vzhledem k mému problému se na ně budu muset aspoň zatím zaměřit. Poradila bys mi nějaké přijatelné, pokud možno co nejjednodušší, žádné snahy o rafinovanější složení, tam je pro mě riziko (doufám, že neskončím o takových těch ovocných sprejů typu broskev, malina apod.). Včera jsem si zkoušela Torrente, zdá se zatím ok, ale trochu moc sladký, asi bych potřebovala, aby tam byla i trocha kyselejšího ovoce. Jinak rádá bych se vyhnula Escadě, pokud by to šlo, ale netrvám na tom, mám k ní prostě jen trochu averzi. Díík.

Jana 27.3.07 11:52

Já se přidávám k Ince, vyloženě špatně je mi z Beyond Paradise od Estée Lauder, místo aby se na mě prvotní ovocné tóny rozložily, koncentrují se do dusivě hnilobného zápachu. Usoudila jsem, že vůně je zkažená a si objednala Pleasure, protože v recenzích je vychvalována jak pohádka. No už alespoň vím co taky nechci. Cítím stejnou hnilobu! Co to je? Znelíbil se mi i Ultravoillet od Paco Rabbane, slouží jako deodorant v koupelně a na WC. :)

  • Citovat
  • Nahlásit
Ada 27.3.07 13:36

Jana: shnilotinu v Beyond Paradise cítím taky a mám dojem - jistá si zatím nejsem - že to dělá jasmín. Pokud je jasmínu malinko, tak voní pěkně, ale když je ho hodně, tak dostává takovou divnou, naovocnělou, nahnilou vůni. Něco podobného jsem cítila v Amarige od Givenchy a v Anais Anais od Cacharelu. Jestli máš někde v okolí krámek, kde prodávají vonné olejíčky od Salusu, tak tam zkus najít jasmínový a čichnout si. To je přesně ten přejasmínovaný smrad.

Lucka: je to záhada, většinou to lidi mají obráceně - nesnášejí orienty :) Nezkoušela jsi odlehčené verze orientálek? Samsara Shine, Shalimar Light, Opium Fleur Imperiale, Cinema Festival d'Ete, Jaipur, Jaipur Saphir atd.
K těm ovocenkám mě napadá třeba Young Sexy Lovely (tu jsem totálně zdrbla, ale třeba ti bude pro svoji jednoduchost vyhovovat), Addict 2, Miss Dior Cherie, Aigner Too Feminine, Un Jardin Sur Le Nil, Miami Glow, některá Les Belles, Bright Crystal. Nebo co něco netradičního, třeba Eau des Merveilles nebo Brit Red?

Lucka 27.3.07 14:40

Ada: moc děkuju, ani jednu z nich (kromě Un jardin sur le Nil) vlastně neznám, takže mám co zkoušet;).

Jana 27.3.07 19:33

Ada: Děkuji za odpověď, jasmín vyzkouším, já ho „nepodezřívala“, protože jeho vůni v přírodě mám moc ráda a už se těším až rozkvete. Spíš jsem si myslela na lilie, které jsou ve složení Pleasures, neboť s touto kytkou se v jedné místnosti nesnesem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 140 Další »
Váš příspěvek

Další témata z kategorie