Životopisné filmy

Ada 20.02.09 22:10

Životopisné filmy

Nevím proč, ale poslední dobou mám nějak ráda životopisné filmy. Nejradši umělců, i když beru všecko, kromě válečných témat. Doporučte něco, co se vám líbilo…
Viděla jsem:

Walk the Line
Ray
Beyond the Sea (o Bobbym Darinovi - ale ten se mi moc nelíbil, byl nějakej zmatenej)
Edith Piaf (a.k.a. La Môme - ten mě taky moc nevzal)
Amadeus
Frida
Ed Wood
What's Love Got To Do With It
The Life and Death of Peter Sellers

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Salinas 20.02.09 22:31

A co třeba Van Gogh? Tady je seznam filmů o něm:
 http://www.vangoghgallery.com/…erences.html

Světluška 20.02.09 22:56

Když šel poprvé Amadeus do kin, pamatuji si to jako dnes, husí kůže, lidé seděli jako pěny, dlouhé závěrečné titulky a potom spontánní potlesk.

Kerze 20.02.09 23:10

Já teda moc nekoukám na životopisné filmy, ale životopisné knihy miluju nade vše - nejlepší jsou od Irvinga Stonea - životopis Van Gogha - Žízeň po životě…ale to patří do jiného tématu, asi… :wink:

klubko 20.02.09 23:20

Z těch, co vyjmenovala Ada, jsem viděla akorát Walk The Line a Amadeus a oba filmy miluju. Zkusím popřemýšlet, co ještě stojí za shlédnutí.

janas 20.02.09 23:35

Mě se líbil i Goya - i když životopisný film to vlastně nebyl.

Světluška 20.02.09 23:35
Kerze píše:
Já teda moc nekoukám na životopisné filmy, ale životopisné knihy miluju nade vše - nejlepší jsou od Irvinga Stonea - životopis Van Gogha - Žízeň po životě…ale to patří do jiného tématu, asi… :wink:

Naprostý souhlas, za svůj život jsem jich přelouskala také hodně.

klubko 20.02.09 23:49
klubko píše:
Z těch, co vyjmenovala Ada, jsem viděla akorát Walk The Line a Amadeus a oba filmy miluju. Zkusím popřemýšlet, co ještě stojí za shlédnutí.

Jsem slepá, Fridu jsem taky viděla, pěkný film, stojí za shlédnutí. Zatím ale vede Amadeus :)

Ada 20.02.09 23:54

Klubko, jestli se ti líbil Cash, zkus Raye, a kdybys sehnala What's Love Got To Do With It - to je o Tině Turner, moc pěknej film.

evixx 21.02.09 08:27

" Růže " (1979 Mark Rydel )…film inspirovaný osudem Janis Joplin, kterou sugestivně ztvárnila Bette Midler

…a film o Billie Holiday s Dianou Ross - myslím že název je " Billie zpívá blues "

paty 21.02.09 09:20

A co The Doors a Jim Morrison?

LuciaG 21.02.09 09:52

Žila som s Picassom je super-doporúčam. Amadeus patrí tiež medzi moje obľúbené. Film Backbeat bol o začiatkoch Beatles, keď mali ešte 5 členov.

Irena 21.02.09 12:11

Mě úplně uhranul životopisný film o violoncellistce Jacqueline Dupré, myslím, že se jmenoval Hilary a Jackie a hlavní roli v něm hrála Emily Watson. Moc krásný je i film Všechna rána světa o hráči na barokní violu Marinu Maraisovi. Maraise hraje Dépardieu, což je trochu rizikový bod tohoto opusu.

Já se chystám na Farinelliho a Král tančí (to by měla být biografie Jean-Baptisty Lullyho).

Moc pěkný film je i Oscar Wilde, Libertin a Perem markýze de Sade.

Aimirin 21.02.09 12:15

Mě se kromě jiných líbil Childredn of Huang Shi (či jak se to píše)

radmila.k 21.02.09 14:05

Souhlasím, Quills- Perem markýze de Sade je výborný film s Geofrey Rushem a Joaquinem Phoenixem. http://www.csfd.cz/…3-quills-per … de-quills/

Ještě mě napadá Letec o Howardu Hugesovi http://www.csfd.cz/…aviator-the/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama