Zkažená vůně?:-(

Aimirin 03.01.09 21:37

Zkažená vůně?:-(

Trochu jsem se vyděsila.
Měla jsem vždycky vůně v lednici, ale po pročtení zdejších komentářů jsem je raději přestěhovala do skříně. Nevím, zda tahle změna nemohla něčemu uškodit, konkrétně Casmir mi totiž voní více vanilkovo orientálně a cítím méně ovoce než dříve :-(

Snad jsem ho chudinku neudolala stěhováním…?

Reklama

macska 03.01.09 22:25

To bude spíš nosem. Anebo, jak je teplejší, tak se ty ovocné tóny rychleji vypaří, co já vím. Zkažená vůně smrdí. V mém případě to bylo jako po acetonu.

Irena 03.01.09 22:26

Přesunem z ledničky by se jí nemělo nic stát. Víš kolik změn teplot musí přežít teď v zimě ty naše balíčky? :wink:

03.01.09 22:30

ufff…já vím, že to je naprosto hloupý dotaz, ale velmi se mi ulevilo :-)

Irena 03.01.09 22:38

Žádný dotaz není hloupý. Obzvláště, týká-li se zdraví našich rozhýčkaných voňavých miláčků… 8) MUDr. Irena

hanyketty 04.01.09 18:16

No tak to je dobré, já mám svůj druhý Cašmir a mám to přesně obráceně. Ten první se mi zdál čistější a ten co mám teď je víc vanilkový a celkově víc intenzivnější (na mě až moc) přitom sem je měla i necelý měsíc vedle sebe a stále si zvykala - ten jeden sem dodělávala a druhý jsem měla čerstvě nakoupený…oba 100% originály…takže to není nosem.

Aimirin 04.01.09 18:31

A není to třeba tím, že změnili recepturu?

On je taky rozdíl, když voní jinak dva flakony a když se změní jeden a ten samý. V tvém případě to mohli změnit…odkud jsi nakupovala?

Jinak jsem testovala všechny své parfémy a můj nos se nemýlil…všechny jsou teď o na začátku o něco méně výrazné…takže tipuji, že by to bylo způsobeno prostě jen vyšší teplotou obsahu…? :(

rakuli 06.01.09 08:33

Čtu tady, že někdo má vůně v ledničce. Je to pro životnost parfému lepší?
Jak vůni uchovat co nejdéle?
Určitě se už o tom někde psalo, jen nevím, kde…

Aimirin 06.01.09 10:30

psalo…a lepší než lednice je chladnější temné místo třeba v ložnici, protože v lednici je vlhko.

Sára 06.01.09 10:36

taky jsem uvažovala o speciální lednici na parfémy :conf: - jenže spíš si myslím, že pokojová teplota - zvlášť v chodbě, kde není topení jim nemůže uškodit - slunce tam taky nesvítí a povětšinou je tam taky temno - odstřiky jsou ve skříni, řekla bych, že nejrychleji se vůně kazí - když je ji ve flakónu už málo a pak ještě se rychle kazí Mugllerovky - Angel a spol. - chytnou barvu do zelena a konec - takže každopádně nechat v krabičce - světlo to urychluje, dále tmavnou okamžitě, když zůstanou bez krabičky vůně od JPG - Fragile Edt je za týden z původně skoro bíle - zlatá , budiž útěchou, že tmavnou ale vůně je stále stejná. Nejlepší trvanlivost a neměnost vůně podle mé zkušenosti prokazují Chanely - zřejmě nají velmi kvalitní fixativum - těm nevadí většinou ani, že nejsou v krabičce a jsou po několik let stále stejné.

Barbarra 06.01.09 16:32
Irena píše:
Přesunem z ledničky by se jí nemělo nic stát. Víš kolik změn teplot musí přežít teď v zimě ty naše balíčky? :wink:

Zrovna jsem rozbalila „ledovou“ Covet (pošťačka mi ji nechala hned za vchodovými dveřmi, kterými denně projde plno lidí. Vážně se divím, že ji nikdo neukradl).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama