zkažený parfém

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
tamara nugeta 13.2.12 14:43

Najhoršie je, keď sú skazené aj testery v parfumériách. Často sa mi stáva v Marionnaud, že majú staré a pokazené testery, pretože sú vystavené tomu umelému svetlu, ktoré na ne naviac ešte hrozne pečie. Potom mám obavy kúpiť si tam aj parfém, lebo je tiež v tom teple.

Foteini 14.2.12 17:03

Mne zmenila barvu Un Jardin en Mediterranee. Trochu zhnedla a voni vice drevite a bylinne nez drive. No z unisexu je jednoznacne panska vune. Ale mne se stejne libi :twisted:

Adorata 17.4.14 10:13

Tak jsem taky už narazila na zkažené testery :(, v Marionnaud Jour d´Hermes a v Sephoře to byl Crystal Noir. Obojí mělo stejný průběh, po nastříknutí mě pálila pokožka a trochu mi zčervenala. Parfém měl zvláštní lepkavou konzistenci. Obojí neuvěřitelný puch. Jinak mimo parfumerkové testery mám také zkušenost i s kazícím se Cabaretem. Takže mohu potvrdit. Tam mi přišlo, jakoby se začalo dost nepříjemně rozkládat to pižmo.

Frankie 17.4.14 10:18
@Foteini píše:
Mne zmenila barvu Un Jardin en Mediterranee. Trochu zhnedla a voni vice drevite a bylinne nez drive. No z unisexu je jednoznacne panska vune. Ale mne se stejne libi :twisted:

Tohle mohu potvrdit s absolutně stejným závěrem, že voní i nadále úžasně - odzkoušeno v létě i v zimě.

Pifík 25.7.14 02:20

Vůně pro Danielu

Myslím si, že ty moc dobře víš, jaké vůně ti sedí - máš vkus i čich a tj. hlavní.

VENDY8 26.7.14 17:05

Po mé poslední návštěvě v Madeleine jsem měl dost. Paní mi tam nabídla super kauf. Když koupím L´artisan Voleur de Roses, který tam měla jako testr a bylo ho tam tak 75 ml ze sta a stál tam bůhví jak dlouho, tak mi dá skvělou cenu. Čekal jsem co z ní vypadne za slevu a ona prý 2500 kč. Myslel jsem, že se snad někde nepěkně uhodila do té věci, co má na krku.

• Citovat
  • Nahlásit
Matylda1988 29.7.14 23:22

Parfem se nejlepe skladuje pri teplote 15-16 stupnu. Znacka Frederic Malle ma soucast sve vizualizace chladici boxy, ve kterych jsou parfemu uskladneny. Pred zakaznikem se parfem zabali rucne do krabicky. Parfumeri vonbe esence uchovavaji prace v takovych „lednickach“.
Umele osvetleni, ktere zaroven ohriva krabicky a testery oravdu neni idealni. Pokud parfem nepouzivate, radeji ho schovejte do krabicky a do skrine(komody). Zivotnost parfemu se uvadi 2 roky ale tezke, ciste parfemy vydrzi klidne i dyl. V podstate se nejrychleji kazi synteticke vune lehkeho slozeni. Cim intenzivnejsi dulezite jsou koncentrat, a tezsi vune(korenena) tim dele vydrzi. A samozrejme kvalitni ingredience :)

Vetiverose 30.7.14 23:35
@jasmina píše:
myslite, ze kdyz parfem dlouho stoji bez pouzivani muzou se tam nejake slozky vysrazet tim zpusobem, ze pujdou do rozstrikovace jako prvni a bude to delat tohle??

Určitě pokud máš parfém, který jsi dlouho nepoužívala, před použitím pořádně protřepej, klidně půl minutka neuškodí (až se začne jakoby napěňovat). Prvních 5 - 6 stříknutí, tedy celý obsah, co je natažený v trubičce, může vonět nepřijemně, tak ten odstříkej pryč, je to ten sedlý který se ani protřepáním neokysličí.

Parfémy jak píše Ada opravdu stačí skladovat ve tmě, teplo jim zase až tak nevadí, to by se Arabové moc nepomněli :)

Bohužel parfémy vystavené v parfumerkách na policích osazených zářivkami, přestože jsou v krabičce a tedy ve tmě, dostávají zabrat tím vyšším teplem. Když někdy koupím něco v kamenné parfumerii, pídím se po balení ukrytém v jejich šuplících a ne ty které se tam dlouhé měsíce grilují :D

Matylda1988 31.7.14 15:45

@Vetiverose Z tou teplotou si troufam nesouhlasit. Mame to overene primo od parfumerske firmy. Arabske parfemy se kazi pomaleji protoze maji velmi silne koncentraty az olejnate. Kazi ze nejdrive telove vody-kolinske-edt-edp-ciste parfemy(extrakty). Cim vic alkoholu, tim se rychleji kazi.

Vetiverose 31.7.14 17:02

@Matylda1988 Aha, tak děkuji za upřesnění. :potlesk:

S těmi arabskými máš vlastně pravdu, většinou jde o olejovější konzistence, to mě nenapadlo. Je fakt že bych takový Attar od Amouage chtěl jednou vlastnit.

U té teploty jsem měl namysli pokojovou teplotu. Přes léto, jako třeba posledních pár dnů, mám v bytě 29 stupňů, a skladuji tady (sice ve tmě) 2 testery mého oblíbeného parfému z roku 1994, Sumatra Rain od Muelhens. Šlo tehdy o běžnou drogerovku, koncentrace EDT, a dodnes voní stejně jako tehdy. Jsou to testery, mám je tedy jen v kartonových krabičkách a dokonce bez víček. Asi opravdu záleží na výrobci a na použitých ingrediencích.

Vím, že nejcětší nepřítel parfémů jsou sluneční paprsky a vzduch. Ten druhý nenačnutý tester Sumatry proto mám zatažený v silném igelitovém sáčku na uzel a ve skříni v temnu, ale teplo tam je stabilně kolem 26 stupňů.

Už jsem tady na arome mockrát četl, že lidé dávají parfémy do lednice, ale toho se nevím proč z nějakého důvodu bojím, máš s tím zkušenosti?

Co je tedy ideální skladování parfémů, jestli mi poradíš, myslím co do teploty a vlhkosti prostředí (lednici beru jako vlhké prostředí).

Děkuji :hug:

Medojedka 31.7.14 17:35

@Vetiverose Máš pravdu, že při stříkání se do flakónu nasaje vzduch , a když je vlhký… Těžko říct, co to může způsobit. Ale ledničky bych se bála, olejové složky by se mohly vysrážet na stěnách. Mám v jednom flakónku ze zdejší inzerce takový „úkaz“, ale nereklamovala jsem ho, protože to byl jen zbytek na vyzkoušení.

Matylda1988 31.7.14 23:09

@Medojedka @Vetiverose Neni to vylozene lednice ale u nas v obchode mame chladici box od znacky Frederic Malle nastaveny na 15-16 stupnu. Tato teplota je pry pro parfemy nejidealnejsi. :dance:

Medojedka 31.7.14 23:14

@Matylda1988 Tak to je zajímavé, nevěděla jsem, že zrovna 15-16 st. Ale v ledničce je obvykle 6 - 8…

Elalice 31.7.14 23:46

@Matylda1988 Přestávám doma v zimě topit a na léto pořizuji klimatizaci, abych ty své miláčky skladovala při té, pro ně, nejlepší teplotě :mrgreen: A co členové domácnosti? :jazyk: :dance: Vyhodí mě brzo i s těmi mými parfémy :mrgreen:

Matylda1988 1.8.14 11:37

@Elalice Pokud pry parfem vypotrebujete do 2 let, staci pouze uskladnovat treba nekde napr. v suplicku, na stolku v loznici kam nesviti slunce. Vyhnout se koupelnam, kde teplote diky koupani kolisa.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek