Zkušenosti s čistým parfémem

atyzek 01.04.08 18:30

Tak mě napadlo když pořád kupuji nějaké vůně, ale mám už svoje oblíbené, pořídit si k nim čistý parfém. Zatím jsem ale k žádnému ani nepřivoněla. A proto prosím všechny vás, co máte doma takové poklady podělit se o zkušenosti třeba rozdílu mezi parfémem a EDT, jak je to s výdrží, jiným složením, kde jste ho koupily a vyzkoušely a co vás třeba k tomuto tématu ještě napadne.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Irena 01.04.08 18:40

Několikrát mi jej nastříkali na papírek u Guerlaina v Praze v Dlouhé ulici, a musím říct, že nevoní výrazněji ani déle než EDT a EDP, jak jsem si myslela. Jen jinak a mnohdy lépe. Ale ne vždycky.

Lela 01.04.08 18:41

Já mám parfémy tři a to všechny Guerlainy ( Nahéma, L´Heure Bleue, L´Instant), které jsou v této koncentraci famozní. Myslela jsem, že koncentrovaný parfém je „pecka“ co do prosazování se jednotlivých složek, ale opak je pravda, dojem je z nich podstatně jemnější, hebčí, a plynulejší - jestli rozumíš. Pecka je to co do výdrže. S jinými parfémy zkušenost nemám.

PetraSK doma 01.04.08 18:43

mám čistý parfém Coco od Chanel, dostala som ho spolu so sprchovým gélom a telovým mliekom, najprv som si myslela, že takú silu si na seba nezoberiem, hneď ma z tej vône rozbolela hlava. Ale napokon som si zvykla, mám ju rada, ale iba na výnimočné priležitosti, Coco som v inej koncentrácii neskúšala, takže porovnať neviem, ale táto vôňa v koncentrácii parfém je veľmi podobná parfému Opium od YSL. Výdrž čistého parfému je určite okolo 8 hodín, to si však aplykujem iba otrením zátky o zápestia a za uši

atyzek 01.04.08 18:48

Lela nebo všechny ostatní co doma máte parfém, byla to koupě naslepo, myslím tím, že jsi jenom znala EDT nebo EDP a rovnou jsi ho koupila? Ptám se proto, že třeba L 'Instant se mi taky líbí jen nevím kde parfém vyzkoušet, v kamence je drahý, tak stejně nakoupím na netu.

domenica 01.04.08 19:06

Měla jsem Chanel 5 a Dior Poison. Teď zkouším často Nahému, L´Heure Bleue a Vol de Nuit. Vnímám to jako Lela - bála jsem se intenzity, ale jejích síla tkví ve výdrži a lahodnosti kompozice. Nááádhera

Irena píše:
Několikrát mi jej nastříkali na papírek u Gerlaina v Praze v Dlouhé ulici, a musím říct, že nevoní výrazněji ani déle než EDT a EDP, jak jsem si myslela. Jen jinak a mnohdy lépe. Ale ne vždycky.

Na papírku ale nemá parfém (teda ani jiná koncentrace) šanci předvést se v plné kráse, tak jim dej ještě šanci :)

Lela 01.04.08 19:15
atyzek píše:
Lela nebo všechny ostatní co doma máte parfém, byla to koupě naslepo, myslím tím, že jsi jenom znala EDT nebo EDP a rovnou jsi ho koupila? Ptám se proto, že třeba L 'Instant se mi taky líbí jen nevím kde parfém vyzkoušet, v kamence je drahý, tak stejně nakoupím na netu.

L´Instant jsem koupila za poloviční cenu, tedy 1500,– v Kotvě , myslím , že tam měli ještě dva kousky. Kdybys měla zájem, mohla bych Ti tam skočit a poslat ( nevím odkud jsi). Je mnohem lepší, než EdP, aspoň pro mne!!Mnohem hebčí.
Krom toho, jestli znáš EdT nebo EdP daných vůní, neměj strach jít do extraktu. Jedině Shalimar je pro mne víc hezčí v EdP. Je výraznější.

Samantha 01.04.08 19:16

Já mám čistý parfém Van Cleef a Glorious. Van Cleef jsem měla EDP a mám i EDT, takže mám srovnání. EDT a EDP mi přijdou dost podobné, možná je EDP trochu více kořeněná. Parfém mi přijde hodně podobný, ale víc se drží u pokožky a pomaleji se uvolňuje. Glorious mám jen čistý parfém, tak nemám možnost srovnání.

Ada 01.04.08 19:26

Do parfémů často výrobci dávají drahé ingredience, které v EdP a EdT nejsou. Pokud vím, tak třeba v Chanelu 5 v parfémové koncentraci je skutečná růže, jasmín a kosatec, zatímco v EdP a EdT je syntetika.

atyzek 01.04.08 19:30

Ada a nezkoušela jsi porovnat zrovna no. 5, ta se mi taky moc líbí.
Pořád se nemůžu rozhodnout který si prostě koupím, proto zatím Lela děkuji za nabídku a ochotu.

Kerze 01.04.08 20:01

Já jsem pouze zkoušela Nahému v koncentraci parfém a edt a jsou to skoro úplně jiné vůně…sejdou se pouze v případě, že se ráno navoníš parfémem a pozdě odpoledne dodáš edt - to už voní stejně…:)

I Shalimar jsem zkoušela jako parfém a ze všech koncentrací je u něj nejlepší edp…Obecně mám ráda verze edp…

ZPĚVAČKA 08.08.15 23:21

Pro Domenicu

Prosím, nevíš, dá sehnat čistý parfém Silver rain, na mně EDp nedrží, což je škoda, je to pěkná vůně,…díky za info

ZPĚVAČKA 08.08.15 23:23

Pro Samanthu

Prosím, kde sháníš čisté parfémy???

Lucinela 09.08.15 00:06

@ZPĚVAČKA
např. Chanely je nabízejí běžně, akorát cena je trochu vyšší a množství naopak menší ;) .

ZPĚVAČKA 09.08.15 00:47

Pro Lucinelu

Jo,jo, to vím, že to bude drahé, akorát zrovna jsem chtěla tu Silver rain, ne Chanel, ale díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama