Zlepšováky

Slimek 12.09.08 10:10

Zlepšováky

Čím víc se vůním věnuji, tím větší potřebu mám v jejich organizaci.

Nic naplat, Ádin web je geniální, je vkusně a hlavně učelně uspořádán. Jenže virtuálně pořád nežiju a ráda bych měla poličku taky tak pěkně přehlednou i v realitě.

S množstvím vůní, které chci neustále vyzkoušet, se po čase objevil problém s mojí pamětí. Tak jsem si je začala psát do mobilu (nebylo by, co řešit s připojením mobilu na internet, ale to asi každá nemáme), ten je skoro vždycky po ruce a když jsem zapadla do nějaké parfumky, už jsem nalovila jejich seznam a brouzdala po regálech. Jenže mi k snadnému nalezení často chyběl obrázek a taky jsem byla schopná otestovat jen pár kousků, co se vešly na ruce a na několik papírků. Navíc na rukou si člověk vůně musel pamatovat, papírek se ještě dalo popsat, ale stejně mi vadilo, jak jsem papírky musela držet odděleně,aby nepřebíraly pachy z druhých. :evil: :evil:

S tím je teď konec! Udělala jsem si minisešítek, resp. pouzdro. Určitě znáte takové ty obaly na vizitky. Tak do těch kapsiček si nasazím vůně, co chci vyzkoušet i s jejich obrázky (a na kraje záložky s názvy značek) a v parfumce pak jen elegantně zasouvám navoněné papírky do daných kapsiček. Výhoda je v rychlosti, přehlednosti a také v tom,že vůně se na papírku udrží v té fólii déle. Nevýhoda je, že některé vůně se Vám na tom papírku prostě nerozvinou a stejně tam pak znovu musíte jít je zkusit na ruku.

A ještě:
Před pár dny jsem narazila na další neustálé trápení se skladováním vzorků. Jestli jich pár vlastníte, asi víte o čem mluvím. Máte je buď někde naházené v krabičce a když chcete něco otestovat, chvíli Vám trvá než tu pravou najdete. No, anebo je máte někde v lajně vyrovnané a když si jednu z řady chcete vytáhnout spadnou Vám další tři a tak jste věčný otrok srovnávání. A tak jsem přemýšlela do čeho je upevnit a našla jsem takovou tu pěnu nebo molitan nebo jak se tomu přesně říká. Dává se to do krabic jako ochrana před rozbitím třeba k elektronice. Je to takové bílé a kluzké (asi by šel použít i polystyren - ten si můžete i něčím ozdobit). Ideální je vyříznout si z toho nějakou úhlednou kostičku a pak jen jednoduše vzorky zapichujete, když má některý širší dno, stačí vzít nožík a říznout křížek a snadno ho tam pak vpravíte. Výsledek je pro mě perfektní, když mám chuť testovat, vytáhnu celé platíčko (jak někde v laboratoři), sednu k virtuální verzi seznamu vzorků a snadno najdu hledaný a ostatní drží na svém místě :idea:.

Máte také nějakou pomůcku? Podělte se :P .

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Amy 12.09.08 10:19

:shock: :shock: :shock: , šikovná, díky za tipy, já to mám s těmi vzorky jako u Tebe příklad č.2. Když chci jeden použít, spadnou mi další 3 :lol:

Irena 12.09.08 10:40

Nemám žádnou pomůcku, postupuju diletantsky. Vidím, Slimku, že k testování přistupuješ velmi zodpovědně 8) .

Slimek 12.09.08 11:03

johoho

Oóóóó, díky za poklonu. Ale kdo ví, jestli na mě napadá spíš přísloví: „Jen blbec potřebuje pořádek, inteligent se vyzná i v chaosu“ :wink:

Ada 12.09.08 12:11

To s tím vizitkovníkem je skvělý nápad - hezky si to uspořádat a pak už jen zasouvat, ani si člověk nemusí na papírky psát, co to vlastně zkusil.
Já chodím do parfumerky tak jako že se kouknu a zkusím, co se mi bude líbit… takže pro mě by se to nehodilo, radši nosím tužku a píšu a papírky házím různě do tašky, aby se pokud možno nesetkaly a nenamočily jeden od druhého.
Vzorky mám naházené v kufírku, ale poličku udržuju celkem svědomitě, abych měla přehled.

Slimek 12.09.08 13:10

to chápu, při Tvém počtu odzkoušených, už většinu v parfumce znáš a hledáš jen nové. Až se tam dopracuji, taky sešítek zahodím :P

Jinak jsem dřív taky papírky pohazovala po kabelce a hledala různá zakoutí, aby se o sebe neotíraly.
A s tou poličkou si snad ani nedovedu představit, že TY bys ji neměla vedenu v absolutním pořádku a při Tvém počtu vzorků už to opravdu chce kufřík … hm, ale ten by se mi taky líbíl, mít tak ještě všechny v originál lahvičkách. Nojo, zatím si je budu píchat do pěny :lol: :lol:

zdensy 12.09.08 14:09

Pouzdro na vizitky, to je skvělý nápad, ušetří čas a úkony v parfumerii. Většinou mám kabelku přes rameno, něěěěkdy v ruce tašku s novými hadry, pak ještě lovím tužku, abych si papírek popsala, no plné ruce práce. Jednou jsem v Praze tu tašku nechala podržet nohsledovi, aby jen nekontroloval, jestli náhodou zákaznice nekradou, na odmítnutí se chudák nezmoh :D , radši jsem ho za moment ze služby propustila, mašíroval na druhý konec krámu a já měla klid na kila papírků 8)

Světluška 12.09.08 15:57

Ty zlepšováčky jsou téměř na patentování. Zrovna asi předevčírem jsem dumala jak vyzrát na vzorečky, které jsem lovila z kosmetické taštičky, hrabala, samozřejmě ten, na který jsem měla zálusk, přišel na řadu jako poslední. Dřív jsem si testovací paírky dávala do obálek i s fotkou, složením, krátkou charakteristikou. Orientace v obálkách je však zdlouhavá, nápad s „vizitkovníkem“ je mi sympatický.

Fleur 12.09.08 17:14

Já jsem obdobu „vizitkovníku“ před časem zkoušela, ale měla jsem smůlu, protože mi pak všechny vzorkové papírky páchly po té plastové fólii (budu muset pořídit jiný!).

Slimek 12.09.08 18:56

Hm, na materiálu určitě záleží, ten můj je v pohodě (je to taková hrubší folie a vroubkatá). Já se spíš bojím, že ze silnějších vůní bude vonět ta folie a pak už tam další vzorek nedám. Chtělo by to nějak vychytat. Ale zatím si nestěžuji kapsiček mám mraky, ale až dojdou, budu zas cpát od začátku a doufám, že nebudou cítít po původních :evil:

Jitka 22.09.08 16:42

Fleur
je to tak, máš pravdu, taky jsem si to zkusila, je milé, že nejsem sama.
Světluška: zatím mám stejný systém.
Teď jsem si na to našla dřevěnou krabičku, kde byl sáčkový čaj, je tam asi osm přihrádek, ale hledání je skoro stejné, tak nevím.

Světluška 22.09.08 20:37

Měla jsem štěstí! U jedné známé, která se zaobírala distribucí nějakých prapodivných smradů :vomit: jsem objevila vzorkovník formátu A4 koženkový s možností zasouvat do úchytek cca 80 ks vzorečků. Okamžitě jsem ji o něj obrala, nechala vysmrádnout. Uzavírá se na zip, možnost přenášení kamkoliv :P , kdykoliv :D !

Arome Klára 27.09.08 10:31

V parfémce stříkám do malých zatavovacích pytlíčků. Mám v nich kousek odličovacího tamponku. Vůně sw tam docela hezky udrží a nepomíchají se.A doma pak v klidu očuchávám:)

Slimek 27.09.08 13:05

tak to je bomba

rozhodně lepší na uchování vůně, jen trošku víc práce, jinak oceňuji.

Sára 27.09.08 15:22
Světluška píše:
Měla jsem štěstí! U jedné známé, která se zaobírala distribucí nějakých prapodivných smradů :vomit: jsem objevila vzorkovník formátu A4 koženkový s možností zasouvat do úchytek cca 80 ks vzorečků. Okamžitě jsem ji o něj obrala, nechala vysmrádnout. Uzavírá se na zip, možnost přenášení kamkoliv :P , kdykoliv :D !

ten kufřík měli kdysi dealeří LR kosmetic - kufr jsem jim záviděla (ty jejich vzorky ne) - taky bych ho chtěla

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama