Změna tělesné chemie aneb "Proč už to na mě nevoní?"

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
True 30.07.12 08:40

Právě to samé jsem řešila před pár dny. :(
Objednala jsem si můj oblíbený Dior Hypnotic Poison a to rovnou 100 ml.
To, co mi dorazilo domů, byl nepředstavitelný smrad benzinu spolu s puchem mokrého a zatuchlého prádla. :,(
Co mám víc povídat. V prvním šoku jsem ji chtěla reklamovat, nicméně jsem pět dní statečně zkoušela, jestli se to nezměnilo a pokaždé mi natáhlo až na zvracení. :oops: Dnes ráno jsem opět nevydržela a stříkla si na ruku a světe div se - kolem mne se rozlila nádherná vanilková vůně. Hypnotic byl zpátky. :potlesk:
Dnes už vím, že v době ovulace prostě nesmím kupovat svůj oblíbený parfém!

brigitte 23.10.12 09:38

Také se mi to stává , že mi vůně nádherně voní, když ji zkouším jindy s odstupem času najednou z ní vylézá něco nepříjemného , není tak vyvážená a cítím zní opravdu čpící ostrost a také ji nesnesu např. Prada infusion d iris, možná to opravdu souvisí s ženským cyklem , také mě napadlo , že to může mít souvislost s ph a tím , co jíme , zda je organismus překyselený apod. , dále s teplotou kůže.

ankaj 19.12.12 20:25

Překvapení - dnes jsem po dlouhé době vytáhla svou velice oblíbenou, kdysi nejoblíbenější vůni Fidji. A - nevoní mi. Najednou mi ten karafiát pripadá takový křiklavý, řvavý…málo kultivovaný. 8o
Myslím, že u mě to není změnou tělesné chemie. Je to spíše věkem. Pravda je, že do Fidji jsem se „zamilovala“ v mládí, když ten výběr parfémů nebyl nic moc, no tak, když počítám bude tomu možná třicet let!
Zatím jsem trochu zestárla, ale také zmoudřela - teď mám na mysli hlavně parfémově, ale doufám, že i jinak. :mrgreen:
Fidji je už minulost, pěkná vzpomínka, asi si ji schovám z nostalgie, ale vonět se budu něčím jiným - aspoň o level lepším.

Tassia 19.12.12 21:20

Ja som skúšala Soir de Lune dvakrát, včera a ešte skôr. Prvá skúška vône ma nadchla, páčila sa mi a pri druhej skúške včera bola pre mňa ostrá, zelená a studená mydlová. Sama som sa včera tomu divila, že čo sa mi na nej páčilo, keď dnes je taká nepríjemná. Ale včera som skúšala viacero kvetinkových romantických vôní a táto medzi bola z iného súdka. Alebo nejaká chémia? Práve som dobrala ATB, možno to bude preto. 8o

Příspěvek upraven 19.12.12 v 21:36

kakadu 19.12.12 21:36

@ankaj
Já nyní z Fidji už taky nejsem tak nadšená, jako kdysi, když jsem si na ni vystála frontu v Tuzexu.
A tak mám trochu podezření, že už to taky není ta „moje Fidji“, že ji museli kapku zreformulovat…
Přesně to samé s Poisonem, Opiem, Diorissimem…

To, co se prodává ted, jsou pro mně jakési vodičky, mám doma pro kontrolu schované zbytky původních verzí a opravdu velký rozdíl !
Nejlepší na tom je, že ty staré poklady se za mnoho let ani nezkazily…

• Citovat
  • Nahlásit
Ruehl1 08.08.15 00:00

drobeček: Tak to se mi ještě nikdy nestalo-že by mi nevoněla vůně, která mi dřív voněla. Za to se mi nyní stalo toto: Po delší době jsem si koupila FOREVER ELIZABETH-měli jen stovku a je to série No.134400 a vůbec mi nevoní, necítím v ní nic tak jako z předchozí série No.133400, ta byla fantastická, teĎ právě budu tu vůni vracet parfumerii El Nino, at si to vyřídí s výrobcem. Přijde mi jako vrchol měnit si složení,jak se jim zamane a strašně mě to zklamalo. Jsem si 100ˇ% jistá, že se nezměnilo moje vnímání, protože každý kdo si čichce v vypotřebované lahvičce parfému a k nové, jasné cítí obrovský rozdíl a to, že v nové nějaká „zásadní“ květina naprosto chybí!!! CO dodat, zklamaná a v šoku. :-/ :,(

Lucinela 08.08.15 07:46

Stává se mi to běžně, i když vůně nebyla reformulovaná, je to jako se vztahem, kouzlo pomine a nevoní. Co se týče vůní, mám dvě až tři vůně, které mě provázejí životem, ale jinak - co se vůní týče - jsem dost promiskuitní :lol: .

dobrotka 21.10.18 19:59

Ach hlásím se jako další zklamaná. Od včerejška je na mě příšerná La Nuit Trésor od Lancome. A před týdnem byl vzoreček té samé vůně na mě překrásný. Nejdříve jsem si myslela,že vůně je zkažená,ale pokud se vstříkne do prostoru,tak je krásná, jen na mě je jakoby ostrá,alkoholová. Manžel sice tvrdí,že je vůně na mě pěkná,ale já vím,že oproti minulému týdnu je to rozdíl.

Venea 21.10.18 21:54

já jsem to zažila s Nina Ricci Nina, jedna z mých prvních vůní, moc se mi líbila, dřív jsem prakticky za zimu zvládla jablíčko vypotřebovat, teď po x letech zkouška v parfumérii, abych si ji připomněla…něco se mi v ní nezdálo…no mávla jsem nad tím rukou, že se mi to asi zdálo nebo byl divný tester a koupila jsem si ji a teď nějak nemůžu…kdykoli se s ní chci navonět, cítím, že se na mně rozkládá něco jinak a vadí mi to…budu ji muset prodat…a to jsem si ještě naschval koupila hezkou limitovanou edici s puntíky :cert:

jinak se mi klasicky stává, že se nějaké vůně nemůžu třeba měsíc nabažit a pak mě půl roku ani nenapadne se s ní navonět, většinou se to pak ale zase zlepší a je to ok, jenom na ni prostě nemám chuť …nedokážu poslední dobou vůně každý den střídat…nějak mi to časté střídaní nesedí…

Anonymní 21.10.18 22:03

Ono se nemění tělo a jeho chemie, ale to, co běží v mozku ve spojení s vůněmi… :)

• Citovat
  • Nahlásit
japepi 22.10.18 13:53

Taková to byla láska Dolce Vita????a nyní☹️

Hermesfan 22.10.18 14:51

Tehotenstvo a prechod je najväčšia zmena vďaka hormónom. Ja som kompletne zmenila repertoár a takmer sa mi nechce veriť že som kedysi milovala gurmánske a ťažké orientálne vône.

Beverly 22.10.18 17:58

@Romana Frangipani.cz
Potvrzuji, je to o tom, jak se v konkrétní době ztotožňuji s 'povahou" vůně.
Jakože dnes už mám ráda gurmánské a těžší vůně, protože se stávám „vyzrálou“ a žravou :-D (pouze podezření, ale možná závidím @Hermesfan , že u ní to má opačný směr :kytka: )
Vlastně vždyť je to o tom, co chceme vyzařovat, ne? Jdu přemýšlet…

Hanka H 22.10.18 18:32

@Beverly I já, jak „dozrávám“ (nebo už možná přezrávám :lol: ), beru na milost vůně, které mi dříve nic moc neříkaly - vyložené gurmánky a těžký orient. Subjektivní vnímání vůně ovlivňuje počasí (krásnou a milovanou Osé jsem v letošních mnohaměsíčních tropech jednou vynesla a trpce mě zklamamala), strava (miluju ryby, ale „kazí“ mi vůně a zjistila jsem, že tělesný odér ovlivní i některé druhy čajů).

Beverly 22.10.18 20:06

@Hanka H Právě jsem měla kus štiky 8-O , co doporučuješ na zítra?
Ne, jsem ráda, že moje první vážná vůňová známost Ô Oui není závazná nafurt :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek