Zuby moudrosti

klubko 03.11.08 12:12

Zuby moudrosti

Holky, zítra mě nejspíš čeká trhání dolní osmičky. Už mě s tím zubařka strašila před rokem, kdy byla ještě zdravá. Teď ji mám normálně zkaženou, ač se mi ostatní zuby nekazí. Zítra jdu na preventivku (po roce, já ostuda) a vím, že mě to trhání nemine. Už před tím rokem mě chtěla poslat na zubní chirurgii, protože osma není úplně vyrostlá, kouká jen ploška, navíc roste křivě a má zahnuté kořeny. Toho zákroku se bojím tak, že už dnes nemůžu nic jíst. Jaké máte zkušenosti vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

atyzek 03.11.08 12:15

Zkušenosti mám jen ty nejlepší (ale zubaře se jinak bojím moc) trhaly mě dva, s injekcí a ta bolela nejvíc :lol: , kořeny jsem měla taky zahnuté. Neboj nic to není a fakt to nebolí, ale přiznávám že nepříjemné to je. :cry:

klubko 03.11.08 12:19

Já se jinak zubaře moc nebojím, ale trhání osmy jo. Ještě navíc, když není vyrostlá. Nebýt toho, že je zkažená, tak bych se na to vykašlala (jako před tím rokem). Ale naráží mi prý i do kosti. Asi jsem to tenkrát neměla oddalovat :?

atyzek 03.11.08 12:25

Uvidíš že to dobře dopadne. :wink:

Jinak to mi připomělo že už musím taky na kontrolu (skoro rok jsem tam nebyla :cry: ) já se bojím hodně.

Alena 03.11.08 12:28

nevím čím to je, ale mně žádné moudráky nevyrostly :cry: když to nestihly doteď, už je asi ani očekávat nebudu :lol: na druhou stranu jsem ráda, protože většina lidí s nimi má jen a jen problémy

klubko 03.11.08 12:33

Aleno, záleží jestli je máš založené. Já z panoramatického rentgenu vím, že je založené mám všechny. Ale začaly mi růst teprve teď, resp. jen ten jeden (je mi 28 let). Roste už nevím kolik let a pořád ještě není úplně vyklubaný. Takže mi tam všechno zalézá a špatně se to čistí. Není divu, že se tak rychle zkazil.

edinka 03.11.08 12:39

Hm, tak mně taky nevyrostly, ale zákeřně číhají :evil: :evil: .
Podle RTG jsou uloženy pěkně dole pod zubama, kořeny ve vodorovné poloze, úžasné :speechless:

Podle zubařky je to tak 50 na 50, buď začnou zlobit nebo ne. Tak se modlím, nic jiného nezbývá :oops:

Vera 03.11.08 12:39

Klubko, strach ze zubaře asi má velká většina z nás. Mně hodně pomáhá vědomí, že to bolí, teda většinou, jen tam, doma už je většinou hej. Nejvíc nás stresuje ten strach z bolesti. Ale když budeme upřímní, tak u většiny doktorů, pokud nejde o prevenci, to bolí, nejen u zubaře. Bohužel je to v hlavě. Ale z vlastní zkušenosti vím, že nejhorší je duševní bolest, ta je s náma pořád, vedle ní je zubař procházka růžovým sadem. Neboj se, vždycky to nějak dopadne, hlavně, že tě má doma kdo pohladithttp://www.celysvet.cz/…e/s10600.gif

Ada 03.11.08 12:40

Já už mám jenom tři… a šla jsem tam mrtvá strachy a přežila jsem :) Stolička měla taky háčky na kořenech a už jí byl jen kousek, takže s ní byla práce, ale povedlo se. Zákrok vůbec nebolí, horší je to potom, když se to probere, ale to už se dá - člověk je doma, v klídku, může se napráškovat, jíst kašičky a je šťastnej, že to má za sebou.
Neboj se toho, je to nepříjemný, ale jsou fakt horší věci…

Catananche 03.11.08 12:46

Napsat, nenapsat… S osmičkami jsem si vytrpěla jako pes :? Rostly mi vodorovně, měly zahnuté kořeny, vysekávali mi je „majzlíkem“, natekla mi polovina obličeje, v celém životě jsem jenom týden požívala prášky proti bolesti, to byl onen týden! Už je tomu asi 6 let, od té doby mám pokoj a jsem ráda, že to mám zasebou :wink:

klubko 03.11.08 12:47

Holky, díky za povzbuzení. Paradoxně mě uklidňuje to, že jsem za svůj zatím krátky život zažila už dost fyzické bolesti. Prostě jsem byla takový malý chcípáček. Např. v patnácti se mi zanítily nosní dutiny a já byla čtyřikrát za sebou na punkcích. Nevím, jak se to dělá dnes, ale tehdy žádná anestezie. Myslela jsem, že se zblázním bolestí. Moje mamka to kdysi absolvovala taky a řekla, ať se zubaře vůbec nebojím, že ve srovnání s tímhle to nic není. A to má se zuby pořád problémy. Jde spíš o to, že každý má s osmičkami úplně jiné zkušenosti. Někdo o trhání ani neví a mám známého, který se jim tam složil. Na druhou stranu věřím, že na zubní chirurgii jsou snad ještě zdatnější. Každopádně, strach mám, zbavit se ho neumím :(

Alena 03.11.08 12:49

no Jani, vidím to asi tak, že už ted můžeš přemýšlet o malém odškodnění v podobě parfémku :lol: :lol: děti taky dostávají přeci obrázek, nebo to bylo aspoň dřív :P

klubko 03.11.08 12:53

To není špatný nápad :) Ale momentálně mě to nechává chladnou…snad až bude po všem :?

Popelka 03.11.08 13:18

Parfémek za statečnost, to bych v tvém případě ocenila :lol: a trhání se neboj.Dnes už to mají vychytané.Když ti to pořádně opíchá, tak nebudeš nic cítit.Než dojdeš domů, tak spolkni nějaký prášek a šup to zaspat.Držím palce :wink:

klubko 03.11.08 13:27

Ještě jedna nepříjemnost. Jak jsem se při objednávce na prohlídku dozvěděla, moje zubařka je na rizikovém těhotenství. Takže má za sebe (prý kvalitní) zástup. Jí jsem hodně věřila, tak doufám, že tu novou vybrala na základě pečlivého uvážení. Jinak na zubní chirurgii neumrtvují prý pouze lokálně. Teď mi to řekl kolega, že to „zaspím“ :?:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama