Barva na obočí

Barva na obočí se zpravidla používá k jeho zvýraznění. Tužky, gely a stíny běžně seženete v drogériích dekorativní kosmetiky, kterou odlíčíte jako běžný make-up. Pokud se rozhodnete pro permanentní barvu, můžete obočí nabarvit sama doma nebo vám ji aplikuje kosmetička v salónu. Kromě zvýraznění lze obočí také zesvětlit (existují přímo odbarvovače pro zesvětlení obočí).

Trendy ve tvarech a hustotě obočí se v čase mění. I zde udávají styl herečky, modelky a influencerky. Za současný hit hustého obočí vděčíme modelce jménem Cara Delevigne, která svou popularitou nevědomky zčtyřnásobila prodeje kosmetiky na úpravu obočí.

Druhy barev na obočí

  • Gelové a tekuté barvy na obočí musíte líčit každý den, mají tekutou konzistenci a nanáší se tenkým štětečkem v balení.
  • Tužky na obočí jsou rychlou variantou pro dokreslení a dotvarování obočí.
  • Stíny na obočí seženete v mnoha odstínech, štětcem doladíte potřebný tvar a dodáte barvu.
  • Permanentní barvy na obočí zajistí zvýrazněné obočí na několik týdnů. Podmínkou je, že máte vlastní obočí dostatečně husté a hezky tvarované.
  • Řasenky na obočí slouží opět pouze k zabarvení vlastního obočí, sedne kompaktnímu udržovanému tvaru.

Existují také různé rozjasňovače a pomády, které mají stejný účel. Každému člověku sedne něco jiného, takže je potřeba otestovat, co vám bude individuálně vyhovovat.

Tipy, jak doma použít permanentní barvu na obočí

Dokonale se odličte a odmastěte obočí i jeho okolí. Okolí obočí můžete natřít ochranným krémem, abyste zabránily zbytečnému umazání a obarvení.

Barvu pak smíchejte podle návodu, většinou se jedná o pigment a oxidační činidlo. Poté ji natřete na jednotlivé chloupky a nechte působit podle doby uvedené na obalu. Dobu působení poprvé raději zkraťte, každý má trochu jiný pigment a výsledek by napoprvé mohl být příliš tmavý.

Barvu pak odstraňte suchým ubrouskem a ještě dočistěte vlhkým vatovým tamponkem.

Perfektně nabarvené obočí změní výraz celého obličejePerfektně nabarvené obočí změní výraz celého obličeje

Na co si dát pozor při barvení obočí?

Barvy na obočí mohou obsahovat látky, které vyvolají alergickou reakci. Vyzkoušejte proto předem na malém kousku kůže, zda se u vás neobjeví vyrážka nebo svědění.

Jaké barvy doporučujeme na Arome