Chemický peeling

Chemický peeling patří mezi neinvazivní metody, jak omladit a projasnit stárnoucí pleť. Umí vyhladit jemné vrásky, vyhlazuje jizvy a stahuje rozšířené póry.

Jak funguje

Chemický peeling je ideální pro ty, kteří chtějí vidět výsledek okamžitě. Jde o exfoliaci vrchních vrstev pokožky, tedy o její oloupání.

Samotná aplikace trvá jen několik minut, kdy specialista na pokožku rovnoměrně nanese kyselinu a nechá ji působit. Délka i koncentrace je individuální. Záleží, jakých výsledků chcete dosáhnout. Vždy je však důležité, aby proceduru prováděl zkušený odborník.

Používá se například kyselina glykolová, kyselina citronová, kyselina mléčná, kyselina mandlová či kyselina jablečná v různé koncentraci, nejčastěji od 15 do 70 %.

Během procedury vám kosmetička nanese kyselinu na obličej a poté ji odstraní. Pleť pak ošetřujte jemnými krémy pro citlivou pleť, ideáně s panthenolem.

Po chemickém peelingu pleť chraňte před slunečními paprsky, důkladně ji ošetřujte krémem s vysokým faktorem (minimálně 30).

Na co si ještě dát pozor

Chemický peeling se neprovádí během léta, není vhodný ani pro těhotné ženy, nebo pokud máte opary.

Chemický peeling funguje zázračněChemický peeling funguje zázračně

Pro koho je chemický peeling vhodný

Pokud vás trápí vrásky, akné, mastná pleť nebo rozšířené póry, vyzkoušejte tuto rychlou a bezbolestnou metodu. Než proceduru podstoupíte, poraďte se s kosmetičkou, zda vám chemický peeling přinese požadované výsledky.

Výhody a nevýhody

Výhody

  • pomůže omladit pleť
  • vyřeší problémy s akné
  • odstraní pigmentové skvrny
  • vyhladí jemné jizvy
  • funguje rychle
  • je bezbolestný

Nevýhody

  • mohou se objevit i nežádoucí účinky jako zarudnutí, změny zabarvení pleti, pupínky

Kolik stojí chemický peeling

Cena zákroku se pohybuje od několika set korun do několika tisíc, záleží na výběru kosmetického salonu. Vždy předem čtěte recenze a jděte do ověřeného kosmetického salonu, kde pracují zkušení odborníci. Existují i přípravky pro domácí použití, ale i zde se před aplikací zeptejte specialisty.

Podívejte se na diskuzi o chemickém peelingu.