Depilace

Depilace – o co se jedná?


V boji proti rostoucím chloupkům na nohou, v podpaží nebo v intimních partiích často sáhneme po metodě depilace.
Při depilaci se odstraňují viditelné části chloupků. Depilace tedy neodstraňuje kořínky neboli cibulky – ty zůstávají neporušené. Tuto proceduru proto musíte absolvovat častěji, než když si zvolíte metodu epilace. Epilace totiž odstraňuje celý chloupek včetně kořínku. Způsobů depilace, je hned několik.

Holení žiletkou

Žiletka je asi nejsnadnějším pomocníkem pro metodu depilace. Holení žiletkou je rychlé, pohodlné a jednoduché. Hladká pokožka bez chloupků nevydrží déle než tři dny. Navíc hrozí nebezpečí pořezání, případně podráždění kůže nebo zarůstání chloupků. Tomu však může zabránit kvalitní pěna nebo krém na holení.

Arome.cz doporučuje:

Depilační strojek


Domácí depilace strojkem funguje podobně jako holení žiletkou. Depilační strojek je ale bezpečnější – nehrozí, že se jím pořežete. Kvalitní depilátor navíc vydrží fungovat až několik let. Tato bezbolestná depilace je proto velmi oblíbená.

Depilační gely a krémy


Depilace pomocí gelů a krémů je také velice jednoduchá a pohodlná. Trvá jen o trochu déle, než když chloupky odstraňuje žiletka nebo depilační strojek. Depilační gely a krémy musíte nechat chvíli působit a poté je setřete stěrkou společně s chloupky. Pokožka pak vydrží hladká zhruba týden až deset dní.

Které depilační gely a krémy stojí za zkoušku, se dozvíte v recenzích na Arome.cz:

Depilace cukrovou pastou


Jak probíhá depilace cukrovou pastou? Cukrová pasta na depilaci se zahřeje na teplotu lidského těla, až bude mít konzistenci podobnou medu. Poté se nanese na suchou pokožku, ošetřenou pudrem, a na závěr se celá hmota i s chloupky opatrně strhne. Depilace cukrovou pastou je šetrnější než depilace voskem. Téměř nebolí a nevyvolává alergickou reakci.

Depilace cukrovou pastou se využívala už ve starověku. Přírodní pasta na depilaci se tehdy vyráběla z cukru, vody, olivového oleje a pár kapek citronu. Zkuste si ji vyrobit doma nebo se svěřte do péče kosmetického salonu.

Depilace voskem


Pro depilaci voskem můžete zvolit:

Pro účinnou depilaci voskem by chloupky měly být dlouhé alespoň 5 milimetrů. Vytrhávají se totiž celé i s kořínky. Název je tedy trochu matoucí, vlastně se jedná o epilaci.

Před nanesením vosku pokožku důkladně osušte a ošetřete pudrem (postačí dětský zásyp nebo kukuřičný škrob). Zahřátý vosk na depilaci nanášejte ve směru růstu chloupků a strhávejte naopak proti směru jejich růstu. Nakonec pokožku ošetřete podepilačním olejem, který ji zklidní a zabrání jejímu podráždění. Abyste se vyhnuli nepříjemnému zarůstání chloupků, používejte po depilaci peelingový krém, který odstraní odumřelé kožní buňky. Pokožka bez chloupků pak vydrží až několik týdnů, nově narostlé chloupky jsou navíc měkčí a odstraňují se o poznání snadněji.

Depilaci voskem můžete provádět jak doma, tak si na ni zajít do kosmetického salonu. Depilace obličeje a depilace intimních partií by ale, hlavně na začátku, měla probíhat pod vedením odborníka.

Brazilská depilace


Brazilská depilace voskem nebo cukrovou pastou je nejčastějším způsobem depilace intimních partií a chloupků v oblasti třísel. Provádí se v kosmetických salonech, a přestože (hlavně první návštěva) je relativně bolestivá, nabízí trvalé odstranění chloupků.

Brazilská depilace nabízí odstranění chloupků jak pro ženy, tak pro muže. Obvykle se přistupuje k jejich kompletnímu odstranění, případně se ponechá část chloupků ve tvaru proužku nebo jiného ornamentu.

Laserová depilace


Depilace laserem se také provádí v kosmetických salonech a jedná se o jeden z nejúčinnějších způsobů trvalého odstranění chloupků ve všech partiích. Laserový paprsek pronikne ke kořínku (cibulce) chlupu, kterou naruší a postupně zničí. Laserová depilace není tak bolestivá jako brazilská depilace, pro dosažení požadovaného výsledku je nutné ji opakovat na více sezeních v rozmezí přibližně 6 týdnů.

IPL depilace


IPL depilace je domácí alternativou laserové depilace v salonech. Paprsek světla zasáhne chloupek včetně jeho kořínku, a tím ho odstraní. IPL depilace funguje pro odstranění chloupků ve všech partiích, účinná je také IPL depilace obličeje. Nejlépe funguje u tmavších chloupků a světlého typu pokožky.

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob depilace, nezapomeňte své pokožce dopřát kvalitní podepilační péči.

Arome.cz po depilace doporučuje použít: