Detoxikace organismu

Co je to detoxikace?


Detoxikace znamená pročištění těla od všech škodlivých látek. Usazování škodlivin (toxinů) v organismu způsobuje nezdravá životospráva, konzumace alkoholu, kouření, ale i stres, nedostatek pohybu nebo pobyt ve znečištěném prostředí.

Detoxikace organismu uleví celému tělu i jednotlivým orgánům zaneseným škodlivinami (zejména játra, ledviny a střeva) a obnoví přirozené metabolické procesy v těle. Dodá potřebnou energii a vitalitu a napomáhá také při hubnutí.

Detoxikace a očista organismu – jak ji správně provádět?


Způsobů a metod detoxikace je spousta. Základ ale mají společný – alespoň na několik dní vyřadit z jídelníčku nezdravé potraviny, které organismus zanášejí – v první řadě alkohol, dále bílý rafinovaný cukr, káva, mléčné výrobky, bílá mouka, tučné červené maso a další průmyslově zpracované potraviny nebo polotovary.

Při několikadenním detoxu se doporučuje přijímat zvýšené množství tekutin, aby se škodliviny mohly odplavit z těla. Pijte šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny, bylinné čaje nebo neperlivou vodu.

Při detoxikaci nezapomínejte hodně pít. Zdroj: Shutterstock.comPři detoxikaci nezapomínejte hodně pít. Zdroj: Shutterstock.com

Detoxikace organismu a vliv na pleť


Detoxikace organismu krásně pročistí pleť, zbaví ji nedokonalostí, vrátí pružnost a rozjasní ji. Ne však okamžitě. Tělo se totiž zbavuje škodlivin nejen močí a potem, ale i přes kůži. Proto při detoxikaci počítejte s tím, že vám na obličeji můžou naskákat pupínky. Po pročištění vám ale bude odměnou čistá a restartovaná pokožka.

Nezbytné doplňky pro detoxikaci organismu


Při detoxikaci do svého jídelníčku určitě zařaďte potraviny bohaté na vlákninu a antioxidanty, tedy vitamíny (A, B6, C, E), minerály (zinek, selen) a další látky, např. beta-karoten, koenzym Q10 a další.

Vsaďte také na antioxidanty v kosmetice, které zabraňují stárnutí buněk, hydratují a regenerují pleť a chrání ji před nepříznivými vlivy okolního prostředí.

Doporučujeme třeba tuto kosmetiku s antioxidanty:

Zkušenosti s detoxikací organismu

epilace Laserem, máte někdo zkušenosti AH64 32