Gelové nehty

Nehty jsou vizitkou každé ženy. Mnoho z nich volí umělé nehty, které vypadají stále upraveně a nevyžadují žádnou další údržbu. Možností se nabízí více. Nejoblíbenější metodou je modeláž pomocí gelu. Gelové nehty mají řadu výhod i nevýhod.

Jak na gelovou modeláž?

Modeláž gelový nehtů se provádí pomocí UV gelů, které se vytvrzují v UV lampě. Gelové nehty si můžete nechat udělat u profesionála v salónu, nebo se do modelace pustit svépomocí. Nehty je třeba si nejprve odmastit, poté štětcem nanést vrstvu průhledného gelu (bez prodloužení na vlastní nehet, s prodloužením pomocí šablony).

Aby byly gelové nehty dostatečně odolné a výsledný efekt vypadal dobře, je třeba zvolit kvalitní gel (každý salón má svého oblíbeného výrobce).
Modeláž gelových nehtů trvá obvykle 1–1,5 hodiny dle kvality přírodních nehtů. Nehty vydrží nejdéle 3–4 týdny, poté je nutné zajít na doplnění. Při doplnění se nehty upravují do požadovaného tvaru.

Upravené nehty jsou vaší vizitkou.Upravené nehty jsou vaší vizitkou.

Výhody gelu

  • Materiál je pružný a dobře se s ním pracuje
  • Gelové nehty dobře drží
  • Nemusíte se o ně téměř vůbec starat (stačí občas zapilovat)
  • Přirozený vzhled
  • Aplikace bez zápachu

Nevýhody gelových nehtů

  • Snadněji se zlomí
  • Finanční nákladnost

Jak vybrat nehtové studio?

Nehtové studio, které zvolíte, by mělo splňovat základní kritéria. Důležitá je kvalita, zkušenosti, hygiena, materiál, který používají, a také ochota a časové možnosti. Můžete dát na recenze na internetu nebo od známých. Každá dobrá manikérka by vám měla poradit s výběrem barev, tvaru i zdobení. Ohled by měla brát na kvalitu a typ vašich přírodních nehtů.

Další alternativou gelových nehtů je gel lak, jehož aplikace je rychlejší i šetrnější.

Přečtěte si také 7 pravidel pro krásné nehty »