Henna

Henna je rostlinný prášek, který se už tisíce let používá na barvení vlasů a kůže. Tato barvicí metoda umí vlasy pouze ztmavit a tónovat, nikoliv však odbarvit. Je tedy perfektní k zakrytí šedin, sjednocení barvy a vyživení vlasů.

Co je henna?

Zelený prášek henna se získává z listů rostliny Lawsonia Inermis, jejíž název se do češtiny překládá jako henovník. Tento keř roste v Indii a Africe, kde má barvení hennou největší tradici. Listy se suší a drtí na prášek, který má obvykle různé odstíny zelené barvy. Vlasy umí zbavit do různých odstínů – podle toho, v jaké fázi došlo ke sbírání listů, můžete mít kštici obarvenou do mahagonové, čokoládové či černé. Odstíny však působí vždy přirozeně.

Henna, nebo barva na vlasy?

Ženy, které si barví vlasy hennou, si pochvalují řadu vedlejších účinků henny. Vlasy jsou vyživené, mají objem, lesknou se a neelektrizují.

Přírodní barvení hennou navíc nenarušuje vlas, ale pouze ho obaluje – tím nedochází k jeho poškození. Hennu dobře snáší i citlivější vlasová pokožka, která bývá alergická na syntetické barvy na vlasy.

V podobě prášku ji prodávají značky Voono a Khadi, případně ji prodává Lush ve tvaru mýdla, připomínající čokoládu.

Henna na obočí

Henna neobsahuje žádný peroxid a obarví i kůži, proto je potřeba před nanesením důkladně orámovat obočí krémem – díky tomu se henna uchytí pouze pod chloupky. Pak nanesete vatovou tyčinkou nebo špachličkou hennu a necháte působit 30–60 minut.

Čím vícekrát barvení opakujete, tím je odstín sytější. Pro dobrý výsledek se doporučuje dvoufázové barvení. Barvení obočí hennou zvládnete doma nebo ji poskytují brow bary (salony na úpravu obočí).

Henna šampon

Šampon z henny podporuje lesk a regeneraci vlasů, bojuje proti lupům, mastným vlasům a třepení konečků. Napomáhá také k jejich zpevnění. Hennové šampony se k nám dováží z Indie, kde se těší velké popularitě.

Henna tetování

Tetování hennou je jedním z ženských rituálů, neobejde se bez něj žádná indická svatba. Ženy si zdobí nejčastěji ruce.