Kofein

Kofein se řadí mezi jedny z nejrozšířenějších stimulantů na světě. V lidském těle primárně působí na centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Známe ho především z kávy a kofeinových nápojů. Prospěšný může být ale také v kosmetice, a to především v té vlasové.

Stejně jako káva i šampon s kofeinem působí povzbudivě. Proto je doporučován především těm, kdo chtějí dát svým vlasům impulz k růstu a houstnutí.

Vlasová kosmetika s kofeinem podpoří růst vlasů. Zdroj: Nina Buday / Shutterstock, Inc.Vlasová kosmetika s kofeinem podpoří růst vlasů. Zdroj: Nina Buday / Shutterstock, Inc.

Nejpopulárnější šampony s kofeinem

Zajímavost: Podle výrobců bychom museli vypít až 60 šálků kávy denně, abychom dosáhli stejného účinku na naši hřívu jako při užívání kofeinového šamponu.

Nehcete vsázet pouze na kofein? Více tipů na podporu růstu vlasů najdete v článku Toužíte po dlouhých vlasech? 6 zázraků, které vám k nim pomůžou.

Kofein je častou složkou péče pro boj s padáním vlasů. Zdroj: plprod, Shutterstock, Inc.Kofein je častou složkou péče pro boj s padáním vlasů. Zdroj: plprod, Shutterstock, Inc.