Konzervanty

Co jsou konzervanty?

Konzervanty v kosmetice mají za úkol udržovat kosmetiku dlouho použitelnou a bez bakterií. Jejich používání nenávratně změnilo celý kosmetický průmysl. Díky nim se začala kosmetika vyrábět ve větším objemu, usnadnilo se skladování a dopomohly k rozšíření kosmetických značek po celém světě.

Jak poznat přírodní kosmetiku?

Svou vlastní řadu přírodní či bio kosmetiky už vyrábějí i značky, od kterých bychom to ani nečekali, případně se na to v nejbližší době chystají. Zároveň však na trhu přírodní kosmetiky vládne ukrutný chaos. Je možné se v něm vůbec vyznat?
Přečtěte si článek - Co je to přírodní kosmetika?

Parabeny v kosmetice

V kosmetice a farmaceutických produktech se setkáte nejčastěji s parabeny či benzoátem sodným (E 211).

Ovšem i produkty s označením „bez parabenů“ konzervanty obsahují. V přírodní kosmetice se konzervanty skrývají pod označení parfum a jsou většinou z přírodních silic. U citlivých jedinců se na některé konzervanty může projevit alergická reakce. Pokud reagují i na přírodní konzervanty, mohou používat místo krémů například přímo přírodní oleje, nebo třeba krému podobnější našlehané bambucké máslo.

Přírodní kosmetika a kosmetika bez konzervantů - proč je teď tak trendy?

Osvěta se pomalu, ale jistě šíří a tak se lidé začínají zajímat ne jen o to, co cpou do těla, ale i o to, co na něj nanáší. Konzervanty a parabeny se vstřebávají a pak nám prostřednictvím lymfatického systému kolují po celém těle. A to není úplně fajn.

Pokud tedy chcete udělat něco ne jen pro povrch, ale i vnitřek tělesné schránky, přírodní kosmetika vám s tím pomůže. Zatím nemáte o přírodní kosmetice ani páru? My jsme na toto téma napsali hned několik článků.