Kosmetika z Mrtvého moře

Proč je kosmetika z Mrtvého moře prospěšná?


Mrtvé moře se nejmenuje „Mrtvé“ náhodou. Nachází se v něm totiž tolik soli, že v něm žádný živý organismus nedokáže přežít. Lidskému zdraví a kráse ale sůl z Mrtvého moře paradoxně prospívá. Najdete v ní velké množství minerálů, jako je hořčík, vápník, zinek, brom a draslík. Také bahno, které se na dně Mrtvého moře usazuje po tisíce let, má díky vysokému podílu vzácných minerálů léčivé účinky.

Kosmetika z Mrtvého moře nejen zkrášluje a vyživuje pokožku, ale také ulevuje od zdravotních problémů a kožních potíží, jako je lupénka, ekzém a různé typy kožních alergií. Minerály dokonce pomáhají při rekonvalescenci po úrazech, při revmatických onemocněních nebo bolestech svalů a kloubů.

Pro koho je vhodná kosmetika z Mrtvého moře?


Přírodní kosmetika z Mrtvého moře je velice šetrnná, a proto se hodí pro všechny typy pleti. Dobře ji snáší nejen normální až smíšená pleť, ale i problematická pleť se sklonem k akné, nebo naopak velmi suchá pleť.

Bahno z Mrtvého moře pleť uklidní a vyživí do hloubky, regeneruje, hydratuje a nechá ji příjemně hebkou a vláčnou. Dodá jí chybějící minerály a napomáhá zlepšení stavu pokožky trpící akné, ekzémy či lupénkou.

Kosmetika z Mrtvého moře – jakou si vybrat?