Kyselina hyaluronová

Co je kyselina hyaluronová

Kosmetický „zázrak“ známe už více než půl století a dostáváme ho do pleti všemi možnými způsoby. Kromě séra nebo krému můžete kyselinu hyaluronovou aplikovat injekcí přímo do statických vrásek.

Kyselina hyaluronová podporuje přirozenou tvorbu kolagenu, který pokožka s věkem postupně ztrácí a který pomáhá pleť vyplnit. Na rozdíl od botoxu se přirozeně v našem organismu vyskytuje a její aplikace nemá vliv na mimické svaly.

Proč je kyselina hyaluronová všude?

Hydratuje, posiluje pružnost, dokáže udržovat tvar tkání a působí jako antioxidant. Pozitivních účinků má však mnohem víc. Pokud vás tedy zajímá, v kolika směrech vás tenhle zázrak může nakopnout, jak často ho používat a v jaké podobě, přečtěte si článek Kyselina hyaluronová: Proč je pro pleť tak blahodárná?

Kyselina hyaluronová: krém nebo sérum?

S kyselinou hyaluronovou se dnes roztrhl pytel a najdete ji v každém druhém krému nebo séru. Právě z tohoto důvodu je nutné velmi pečlivě vybírat a vyhnout se produktům, které nepůsobí hloubkově. Mnoho krémů se usadí pouze na povrchu pleti, a jejich účinek je tak minimální. Pokud si nevíte rady a studium složení chcete přenechat jiným, vsaďte na séra. Díky jejich řidší konzistenci se lépe vstřebávají a potřebné složky se spíše dostanou tam, kam mají.

Oblíbená séra s kyselinou hyaluronovou

Mezi „hyaluronové“ oblíbence v podobě séra patří hlavně tato trojka:

A pokud si stále nejste s výběrem séra jisté, pomůže vám článek: Pumpička, nebo kulička? Sérum na vrásky vybírejte i podle obalu.