Lak na nehty

Upravené ruce vyžadují manikúru, ke které neodmyslitelně patří laky na nehty. Jejich výběr je pestrý od regeneračních, průhledných, po barevné a se třpytkami. Laky na nehty už používají i malé slečny (pro ně jsou k dostání speciální slupovací laky na nehty). A v neposlední řadě máme k dispozici gel lak , který vyniká tím, že lépe drží a neslupuje se. Jak vybrat ten pravý?

Klasické laky pro snadné použití

Laky na nehty najdete v každé drogerii od různých výrobců. Liší se cenou a kvalitou. I když laik jen stěží pozná rozdíl na první pohled, levnější laky vydrží jen krátce a během krátké doby se začnou olupovat. Poté je třeba nehty odlakovat a začít znovu. A časté lakování a odlakování nedělá nehtům moc dobře.

Pokud toužíte po déletrvajícím efektu, raději investujte do kvalitnějších laků na nehty. Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, použijte podkladový a svrchní lak. Ani v tomto případě však nepočítejte, že budete mít krásně nalakované nehty déle jak týden. Minimálně ale lak vyhladí nehty a tím pádem k nim lépe přilne.

Přečtěte si také: Hororové laky na nehty aneb čím se raději nelakovat »

Gel lak vydrží

Další možností jsou gel laky, které jsou v posledních letech hodně oblíbené. Pokud nechcete pořizovat ještě speciální UV lampu, můžete zvolit gel laky, které stačí nechat volně zaschnout. Jejich výhodou je, že lépe drží a kryjí (stačí většinou jedna nebo dvě vrstvy).

Zdroj: Africa Studio/ Shutterstock, Inc.Zdroj: Africa Studio/ Shutterstock, Inc.

Jak lakovat, aby lak na nehty co nejdéle vydržel?

Věnujte pozornost a péči nejen nehtům, ale také nehtové kůžičce. Pravidelně ji odstraňujte a na noc mažte ruce krémem. Když to budete dělat pravidelně, lak se nebude odlupovat z nehtového lůžka. Na nehty i kůžičku pomůže také péče o nehty, tedy speciální olejíčky nebo například lak s kalciem. Pravidelná manikúra dokáže nehty ozdravit, zkrášlit a podpořit také jejich růst.

Před samotným lakováním nehty odmastěte, ideální pomocí lihu nebo odlakovače. Poté naneste podkladový lak a nechte dobře zaschnout. Barevný lak nanášejte nejlépe ve dvou vrstvách (pro urychlení zaschnutí můžete dát nehty do studené vody). A na závěr aplikujte svrchní lak.

Přečtěte si také: Lak, který aplikujete během pár minut a vydrží 2 týdny? Zkusili jsme slupovací gel lak »

Laky na nehty, které doporučujeme