Manikúra

Péče o nehty a jeho okolí je velmi populární kosmetická procedura. Hlavní úlohou je vyčištění nehtů, jejich úprava do požadovaného tvaru a také odstranění odumřelé kůže z jejich okolí. Manikúru lze použít jako klasickou kosmetickou proceduru nebo i ze zdravotních důvodů. Nejčastěji kvůli různým druhům plísní či virovým infekcím. Kromě klasických druhů manikúry lze nehty modelovat pomocí gelu či akrylu.

Zajímavé články

Typy manikúr

P-Shine

  • P-Shine je přírodní technika úpravy nehtů. Touto metodou se podporuje růst nehtů i jejich zpevnění. Mimo to se zvyšuje jejich lesk a nehtům dodá potřebné vitamíny přesně tam, kde jsou potřeba. Po úpravě P-Shine nehty vypadají, jako by byly ošetřené bezbarvým lakem. Procedura obvykle trvá 30 minut. Speciální lešticí pasta a prášek výsledky metody prodlužují.

Francouzská manikúra

  • Jeden z nejpopulárnějších druhů manikúry. Vyznačuje se povětšinou čistě bílými špičkami nehtů, ale při dnešním výběru laků, lze aplikovat jakoukoli barvu. Špička spolu se zbytkem nehtu bývá zafixována lehce růžovým průhledným lakem, díky kterému nehet vypadá přirozeněji.

Jaký lak na nehty si koupit?

Luxusní manikúra je z velké části závislá na kvalitě samotného laku. V poměru cena/výkon jsou nejoblíbenější značky Catrice a Artdeco. Pokud chcete své nehty rozmazlovat, sáhněte po lacích od Sally Hansen nebo O.P.I.

Čím odstranit lak na nehty

K odlakování můžete použít klasický odlakovač s kosmetickými tampóny, mezi kterými je momentálně nejoblíbenější Express Nail Polish Remover od Dermacol. Pokud vás tampónky už unavují a chcete si odlakování ulehčit, zkuste Clean & Go Express Nail Polish Remover od Essence, do kterého stačí nehet párkrát namočit a máte hotovo.

Péče o nehty

Dámská manikúra se bez kvalitní péče na nehty neobejde. Pokud toužíte po pevných nehtech, které se nelámou, nezapomeňte před lakováním použít pečující olejíček nebo zpevňující lak na nehty.