Maska na vlasy

Maska na vlasy je určena k tomu, aby vaše vlasy byly lesklé a vyživené. Je to skvělý pomocník, který by společně se šamponem a kondicionérem neměl chybět ve vaší koupelně. S maskou na vlasy se to však nesmí přehánět, jinak se vám budou vlasy rychleji mastit. Kadeřníci doporučují aplikovat masku přibližně po každém třetím až čtvrtém mytí.

Maska dodá vlasům lesk a pevnost. Zdroj: Lizmyosotis / Shutterstock, Inc.Maska dodá vlasům lesk a pevnost. Zdroj: Lizmyosotis / Shutterstock, Inc.

Jak vybrat masku?

Masku na vlasy si můžete zakoupit již hotovou, výběr je obrovský. V takovém případě je vhodné volit podle typu vlasů. Vlasové masky můžeme přirovnat k tělovým mlékům. Dodávají vlasům hydrataci, vitalitu i objem.

Při výběru masky je třeba položit si otázku, k jakému účelu masku potřebujete? Máte vlasy suché, mastné, poničené, barvené? Tím se vám zúží výběr. Pokud používáte například šampón na zvětšení objemu a máte k tomu vlasy ještě poničené, můžete masku zvolit právě k regeneraci poškozených vlasů, aby se oba produkty vzájemně doplnily.

Koupit nebo vyrobit domácí masku na vlasy?

Masku na vlasy můžete buď zakoupit už hotovou, nebo si ji vyrobit. Druhá možnost vás vyjde patrně levněji, na druhou stranu nebudete mít jistotu, zda obsahuje vše, co vaše vlasy potřebují. Inspirovat se můžete v našem článku 5 domácích masek na vlasy: Pivo dodá objem, citron zbaví lupů »

Jak masku používat?

Aplikace je jednoduchá, nejprve umyjte vlasy šamponem a poté na ještě mokré naneste masku – ke konečkům a do délek. Nechte působit dle návodu (obvykle 10–15 minut) a poté smyjte pouze vlažnou vodou a upravte jako obvykle.

Vyzkoušet můžete: