Mezoterapie

Mezoterapie je technika, při které se injekčně zavádí do střední vrstvy kůže aktivní látky, nejčastěji se jedná o kyselinu hyaluronovou nebo jiné léčebné roztoky s vysokou koncentrací vitamínů a aminokyselin. Tato metoda vede ke zpomalování procesu stárnutí pleti a k vyhlazování vrásek. Po aplikaci může být pokožka zarudlá nebo jsou viditelné drobné ranky, které ale za pár dní zcela zmizí. Odborníci doporučují začít s mezoterapií už před třicátým rokem života jako prevenci proti tvorbě vrásek.

Jak mezoterapie probíhá?

Před ošetřením je pokožku nutné důkladně vyčistit, vydezinfikovat a nakonec potřít znecitlivující mastí. Jakmile začne povrchové anestetikum působit, lékař aplikuje malé množství gelové látky stříkačkou do střední vrstvy kůže. Zákrok je téměř nebolestivý. Díky přístrojové mezoterapii může lékař nastavit přesné množství účinné látky i počet vpichů. Po proceduře je vhodné pokožku několik dní chránit před sluncem.

Omlazení pokožky

Vpichy nastartují hojivé a regenerační procesy pleti a tím dochází ke tvorbě kolagenu. Účinné látky se dostanou do střední vrstvy kůže a pokožku dlouhodobě vyhlazují a vyživují také zevnitř. Výsledný efekt se dostaví už po prvním ošetření. Pro docílení co nejlepších účinků je vhodné zajít na první dvě aplikace přibližně po měsíci, na třetí ošetření po třech měsících a poté jednou ročně. Další alternativou klasické mezoterapie je microneedling, u kterého se léčebné látky do pleti aplikují povrchově.