Modelace nehtů

Ne každá z nás má krásné dlouhé a pevné nehty od přírody. Pokud patříte právě k této nešťastné polovině (čti většině), nemusíte smutnit. Umělé nehty dneska stojí pár korun, jejich aplikace trvá pár minut a vydrží několik dní. Upgrade nehtů je možný hned několika způsoby, jendoznačně však vede akryl a gel.

Rozdíly mezi jednotlivými technikami najdete níže, případně se můžete rozhodnout na základě článku – Gel, nebo akryl: otestujte, co snesou vaše drápky

Gelové nehty

Jedna z nejoblíbenějších metod úpravy nehtů, při které se na přírodní nehty připevňují tzv. nehtové tipy. Tipy jsou rovné, zahnuté, transparentní nebo zdobené umělé nehty, které manikérky přilepí na přírodní nehet a následně gelem zpevňují a tvarují na míru. Gel tvrdne ve speciálních UV nebo LED lampách. Gelové nehty obvykle vydrží kolem tří týdnů, poté je třeba nehty „doplnit“, což obnáší zapilování a doplnění odrůstajících částí nehtů gelem.

Gel lak

Speciální lak, který lze vytvrdit v UV nebo LED lampě. Jde o rychlou metodu lakování přírodních nehtů v několika vrstvách, která na nehtech vydrží dva až tři týdny. Gel lak odstraníte klasickým opilováním, které je ovšem časově velmi náročné. Vhodnější je lak odstranit pomocí speciálního odstraňovače gel laku.

Případně můžete vsadit na domácí variantu laků s gelovým efektem:

Akrylové nehty

Akryl je velmi pevná a odolná metoda, která je vhodná pro namáhané nehty. Na nehet se při ní nanáší speciální akrylový materiál, který vzniká smícháním akrylového prášku a tekutiny. Akryl je možné použít jak na přírodní nehty, tak na nehtové tipy. Tvrdne sám, nepotřebujete UV ani LED lampu.

UV a LED lampy

Lampy, které se pro svou technologii využívají k vytvrzení materiálů při modelaci nehtů. Tyto dva typy se liší svou životností. Zatímco UV lampa vydrží cca jen 300 hodin a poté je třeba žárovky uvnitř vyměnit, životnost LED lampy se pohybuje až okolo 5 000 hodin.

Zajímavé diskuse