Odstranění chloupků laserem

Každá žena touží zbavit se chloupků na dlouho a co možná nejsnazším způsobem. Jednou z možností, jak se chloupků zbavit, je odstranění laserem.

Laserová epilace

Moderní typy laserů si hravě poradí s vašimi chloupky bez ohledu na jejich množství i sílu. Laserová epilace nahradí domácí holení, které je sice finančně méně náročné, ale zato efekt je velice krátkodobý. Mít ale hebké nohy bez nepříjemných chloupků a na dlouho, to je silná motivace.

depilace.jpgdepilace.jpg

Jak probíhá laserová epilace?

Paprsek laseru cíleně ničí vlasové cibulky metodou selektivní fototermolýzy. Funguje to tak, že paprsek laseru po pigmentu chloupku pronikne až do vlasové cibulky. Tu naruší a postupně ji zničí. Ošetření je potřeba opakovat vícekrát, aby byly odstraněny všechny vlasové cibulky. Je to proto, že chloupky se vyskytují v různých růstových stádiích a laserové paprsky nezachytí všechny. Proceduru je vhodné opakovat dle potřeby v rozmezí 6–7 týdnů alespoň čtyřikrát.

Po epilaci je vhodné vyhýbat se slunečním paprskům. Laserovou depilaci je možné provádět na různých partiích, kde rostou chloupky nejvíce. Nejčastěji se provádí na nohou, v podpaží a tříslech. Efekt je u každé ženy jiný v závislosti na barvě a síle chloupku, typu pokožky a vlivu hormonů.

Laserová depilace není výrazně bolestivá, každý to ale snáší jinak. Po ošetření může být pokožka lehce zarudlá a podrážděná. Úlevu přinese zchlazení daného místa, podráždění by mělo během pár hodin odeznít.

Trvalé odstranění chloupků nemusí být trvalé u každého. Asi 20 % lidí chloupky i přesto dorostou, i když v menší míře.

Kolik to stojí?

Cena laserového ošetření je v každé klinice odlišná. Počítejte ale s tím, že tento zákrok nepatří k nejlevnějším a cena se pohybuje v hodnotě několika tisíc korun.