Olej do koupele

Olej do koupele oceníte zejména tehdy, pokud vás trápí suchá či šupinatá pokožka, která potřebuje hydratovat a regenerovat. Olejové koupele jsou relaxační, příjemné a pečující. Olejové koupele nabízejí kromě příjemného uvolnění také pocit sametově jemné pokožky. A pokud potřebujete relaxovat, můžete vsadit na koupel s aromatickými a éterickými oleji.

Jak vybrat olej do koupele?

Olej byste měli vybírat nejen podle vůně, ale také podle jeho účinků na lidský organismus a typu své pokožky. K dostání jsou olejíčky, které zklidňující, relaxační a uvolňující, olejíčky vhodné při nachlazení a mnoho dalších.

Oleje na přírodní bázi mají pozitivní vliv na zdravotní stav člověka. Studie poukazují na to, že při pravidelném přidávání olejů do koupele ustoupí bolesti hlavy, krku, zubů a svalů. Vhodně zvolené oleje mohou zlepšit ekzém, vyvolávají pocit bezpečí a lepší nálady.
Například koupelové oleje s obsahem eukalyptu pomáhají při nachlazení, tymiánový olej posiluje nervovou soustavu, olej s heřmánkem napomáhá ke zklidnění podráždění pokožky, levandulový olej je skvělý při problémech se spánkem a meduňka napomáhá regenerovat svaly po fyzické námaze.

Relaxace v olejové koupeli

Výhoda olejů do koupele je také v tom, že stačí skutečně malé množství a můžete si dopřát příjemnou, relaxační i ozdravnou koupel, která představuje skvělou tečku po náročném dni.

5 olejů do koupele, které stojí za vyzkoušení

Příjemná olejová koupel má relaxační i ozdravné účinky. Zdroj: oneinchpunch / Shutterstock, Inc.Příjemná olejová koupel má relaxační i ozdravné účinky. Zdroj: oneinchpunch / Shutterstock, Inc.