Ombré vlasy

Co je Ombré?

Ombré psané taky jako Ombre je specifický styl barvení vlasů a z francouzského překladu znamená odstíněný. Pod ombre vlasy si tedy můžete představit postupné zesvětlení vlasů (v případě světlovlásek ztmavení) s nenápadnými přechody.

A nám se tato technika barvení vlasů líbí hned ze dvou důvodů! Za prvé – vypadá přirozeně. Za druhé – pomalu, ale jistě zadupává nepřirozeně pravidelný melír, který frčel v devadesátkách. Win, win!

Ombre na hnědé vlasy nebo i pro blondýny?

Ombre bylo zprvu vyloženě výsadou brunetek, ale trvalo to jen pár měsíců než jejich světlovlasá opozice vyrukovala s vlastní verzí. Takže zatímco brunety trápí své konečky peroxidem, aby dosáhly postupného zesvětlení a tzv. blond ombre, blondýnky postup otočily naruby a používají k barevným přechodům tmavší nebo studenější podbarvení. Velmi oblíbené jsou i divočejší kombinace jako šedé či růžové ombre vlasy.

Jak pečovat o ombre?

Vylepšili jste vlasy o ombre a chcete aby vám vydrželo hezké co nejdéle? Šampon na barvené vlasy stačit nebude. Na hlavě teď máte hned dvě barvy s rozdílnými nároky a obě se hlasitě dožadují péče. Podívejte se, jak své vlasy zbytečně netrýznit a dopřát jim přesně to, co potřebují - 5 tipů, jak pečovat o ombré a nezničit si vlasy.