Parfémovaná kosmetika

Většina kosmetiky obsahuje vonné látky, které vám mají zpříjemnit její používání. Parfémované tak mohou být pleťové i tělové krémy, pleťové masky, mýdla, vlasové šampony a kondicionéry.

Jak parfémovanou kosmetiku vybrat

Dívejte se na složení a vnímejte kosmetiku také svými smysly, zda je vám vůně příjemná. Velmi záleží na tom, jestli v sobě kosmetika obsahuje přírodní, nebo syntetický parfém. Syntetické vonné látky jsou často ropného původu a mohou pokožku dráždit, případně zanášet lymfatický systém. Naproti tomu přírodně parfémovaná kosmetika v sobě syntetické látky obsahovat nebude, vůně pochází pouze z éterických olejů. Ty používá k parfemaci například biokosmetika.

Pokud máte ale citlivější pokožku, dávejte pozor na označení parfum v jejím složení. Může se pod ním schovávat leccos a užití tohoto označení není přesně definované.

Vůně oblíbeného parfému

Světoznámí výrobci parfémů nabízí také tělová mléka a sprchové šampony ve stejných vůních. Mají ještě více podpořit vůni daného parfému. Tuto kosmetiku seženete jako součást dárkových balíčků nebo samostatně v některých obchodech. Najdete mezi nimi například tělové mléko Miracle od Lancome, Guilty od Gucci a mnoho dalších.

Značka Manufaktura – řada kosmetiky s vůní rebarbory a divokých třešníZnačka Manufaktura – řada kosmetiky s vůní rebarbory a divokých třešní