Pleťová maska

Pleťová maska patří mezi nezbytnou kosmetickou výbavu každé ženy. Hlavním úkolem pleťové masky je dodat pleti cenné vitamíny a minerály. Pomáhá regenerovat buňky, vyhlazovat vrásky, hydratuje, sjednocuje a čistí. Pleťových masek je celá řada, proto je důležité vybírat podle typu pleti i aktuálních potřeb.

Jak vybrat pleťovou masku?

Nabídka pleťových masek je velmi pestrá a není snadné vybrat tu správnou. Při výběru vám může pomoci nejen typ pleti, ale také vlasů. Pokud máte mastné vlasy, je velmi pravděpodobné, že i pokožka bude mít sklon se rychleji mastit. V takovém případě hledejte masku určenou pro mastnou pleť.

Obecně lze rozdělit pleťové masky, které jsou určeny pro mastnou, suchou a citlivou pleť. Pro ženy se zralou pletí je vhodné zvolit takové, které redukují vrásky a zanechávají pokožku jemnou a hebkou.

Vsaďte na kvalitu a zkušenosti. Na trhu je nepřeberné množství značek. Pokud nevíte, kterého výrobce zvolit, jednoduše vsaďte na toho, se kterým jste spokojeni.

Kvalitní pleťová maska umí zázraky. Zdroj: Lucky Business / Shutterstock, Inc.Kvalitní pleťová maska umí zázraky. Zdroj: Lucky Business / Shutterstock, Inc.

S čím si poradí pleťová maska?

Kvalitní pleťová maska dokáže hotové zázraky. Na rozdíl od běžných krémů a sér působí do hloubky a při pravidelném používání jsou výsledky viditelné. Předně hojí, čistí, vyhlazuje, hydratuje, rozjasňuje, působí proti vráskám i projevům únavy.

Pleťové masky můžeme dále rozdělit na:

Jak často masku používat?

Masku stačí nanášet pravidelně 1×, maximálně 2× týdně, vždy na vyčištěnou pokožku. Používání pleťové masky by mělo být pravidelnou součástí péče o pleť.

Pozor na složení pleťové masky

Před zakoupením jakéhokoliv kosmetického produktu je vhodné dbát na jeho složení. Vyvarujte se chemii a syntetice. Pleť zanáší, ucpává póry a dehydratuje. Snažte se vybírat kosmetiku více na přírodní bázi bez parabenů a silikonů.

Přírodní pleťové masky, které jste si oblíbili