Pleťové a tělové máslo

Tělové a pleťové máslo je možné vnímat trochu jako pleťový olej s tím rozdílem, že obsahuje více nasycených mastných kyselin a má vyšší teplotu tání. Je tak výživnější, bohatší a pro pokožku ještě přínosnější.

Při jeho výrobě není nutné přidávat konzervanty a syntetické látky, takže je vhodné především pro alergiky a ekzematiky.

Pleťové máslo se používá jako pěstící i ochranný přípravek na obličej, tělové máslo pak na pokožku celého těla. Seženete je v čisté formě (například bambucké), ale i jako směs různých rostlinných olejů a másel.

Pleťové máslo může nahradit pleťový krém. Zdroj: ShutterstockPleťové máslo může nahradit pleťový krém. Zdroj: Shutterstock

Použití tělového másla

Máslo se vám rozpustí v teplých dlaních, proto se do pleti dobře vstřebává. Jemně ho vmasírujte do kůže konečky prstů.

Příklady rostlinných másel využívaných v kosmetice

  • Bambucké máslo se získává ze semen máslovníku afrického. Obsahuje velké množství vitamínů a výživných látek. Pleť pomáhá hydratovat, zklidňuje ji a chrání.
  • Kakaové máslo je vhodné nejen pro využití v kuchyni. Vyrábí se z kakaových bobů, má intenzivní čokoládovou vůni. Pomáhá navracet elasticitu pleti, zklidňuje a regeneruje citlivou pleť.

Jaké tělové nebo pleťové máslo můžete vyzkoušet?