Pleťové mléko

Jednou z mnoha možností, jak odlíčit a čistit pleť, je pomocí pleťového mléka. Používáme ho zpravidla při večerním odlíčení, kdy pleť potřebujeme odlíčit důkladně.

Pleťové mléko zbavuje nečistot rozpustných v tucích, tedy make-upu, ale i všech dalších nečistot jako je prach, smog a podobně.

Aplikace a použití pleťového mléka

Každá kosmetická specialistka vám může doporučit trochu jinou aplikaci. Záleží na vašich preferencích, co vám vyhovuje, ale i na typu pleti.

  • Pleťové mléko naneste na tvář konečky prstů a nechte chvíli působit. Přebytky odstraňte vatovým tamponem, případně ručníkem. Poté musíte vždy dočistit pleťovou vodou nebo pleťovým tonikem. Tento způsob je vhodnější pro sušší pleť.
  • Druhá možnost je také nanést pleťové mléko prsty na pleť a nechat působit, ale v tomto případě ho smyjte vodou. Potom použijte pleťové tonikum a pleťový krém.

Tip: vybírejte kosmetiku na odličování bez alkoholu – ten totiž zbytečně vysušuje pleť.

Podívejte se do části s recenzemi na odličovací mléka. Najdete tam spoustu užitečných rad a zkušeností uživatelek. Používáte nějaké pleťové mléko a jste s ním spokojená? Ohodnoťte ho.

Pleťové mléko je součástí péče o pleť. Zdroj: ShutterstockPleťové mléko je součástí péče o pleť. Zdroj: Shutterstock

Tipy na oblíbená pleťová mléka