Pleťové sérum

Pleťová séra patří k účinné a také speciální kosmetice. Každý typ séra má vždy jeden účel, ke kterému je určený. Existují různé typy přípravků:

  • hydratační séra – pro intenzivní a dlouhodobou hydrataci pleti,
  • zpevňující séra – pro zvýšení pevnosti a navrácení elasticity pleti,
  • liftingová séra – s vypínacím účinkem pro vyhlazení kontur obličeje.

Pleťové sérum si rozhodně nepleťte s pleťovým krémem, ani jím krém nenahrazujte. Na rozdíl od krému obsahuje sérum vysokou koncentraci účinných látek, díky kterým dosáhnete rychlého výsledku. Zatímco v pleťovém krému najdete pouze 5 % aktivních látek, sérum jich má 14krát více. Používá se po vyčištění pleti, obsahuje velmi malé molekuly účinných látek, které umí proniknout hluboko do struktury pleti. Dokáže se zaměřit na specifické problémy pleti, například na vrásky.

Sérum nenahrazuje pleťový krém. Zdroj: ShutterstockSérum nenahrazuje pleťový krém. Zdroj: Shutterstock

Použití pleťového séra


Sérum nanášejte přímo na vyčištěnou pleť. Trik je v tom dávat přímo na kůži jako první ty nejúčinnější látky. Hned po aplikaci se sice můžete těšit na první výsledky, většího efektu ale docílíte pravidelností. Sérum používejte ráno i večer. Jelikož neobsahuje žádné minerální oleje ani vazelínu, naneste na něj ještě denní nebo noční krém. V případě séra platí, že méně je více.

Jaké pleťové sérum pořídit?

Pleťové sérum patří mezi dražší kosmetiku, proto vyberte takové, které bude vyhovovat vašim potřebám a řešit právě váš problém, který s pletí máte.

  • Pokud trpíte na akné, hledejte sérum s vitaminem C, retinolem, zinkem a kyselinou salycilovou. Tyto složky pomohou redukovat záněty, zklidňují a uzavírají póry.
  • Pro suchou pleť je ideální vitamin E, kyselina glykolová nebo hyaluronová. Působí jako antioxidanty, zvyšují elasticitu a pomáhají zvlhčovat pleť.
  • Pokud potřebujete projasnit unavenou pleť, hledejte antioxidanty, jako je například extrakt ze zeleného čaje.

Podívejte se na recenze a přispějte svou zkušeností