Pleťový a tělový balzám

Balzámy jsou jedním z mnoha přípravků, které jsou určené pro péči o pokožku a pleť. Tak jako krémy a séra, i balzámy mají stejný cíl – tedy hydratovat, starat se o suchou pokožku. Některé z nich obsahují také složky proti stárnutí, regenerační ingredience a podobně.

Pleťový balzám, zdroj: ShutterstockPleťový balzám, zdroj: Shutterstock

Pro dokonale hladkou pokožku a pleť

Balzámy jsou obvykle na bázi oleje nebo včelího vosku. Obsahují velké množství výživných složek. Balzám je vhodný pro ženy s opravdu suchou pokožkou – pokožku chrání před negativními vlivy vnějšího prostředí. Balzámy se často používají na ošetření suchých míst na rukou, chodidlech či kolenou, ale v posledních letech se objevují i pleťové balzámy.

Aplikace balzámu na kůži

Pro ošetření suché pleti nebo pokožky vám díky bohatému složení bude stačit velmi malé množství. Důsledně dodržujte účel užití, neaplikujte například balzámy určené na pokožku těla na pleť obličeje.

V zimních měsících pleťový balzám poskytuje dostatečnou ochranu a zabraňuje podráždění pleti chladem. Pokud vás suchá pleť netrápí, postačí vám pleťový krém.

Existuje velká řada pleťových a tělových balzámů, z nichž můžete vybrat svůj oblíbený. Podívejte se na recenze našich uživatelů.

Recenze na pleťové a tělové balzámy

Recenze na tělové balzámy