Prodloužení řas

Permanentní prodloužení řas je metoda, která dodá přirozeným řasám hustotu a objem na několik týdnů i měsíců.

Prodloužení řas trvá 90 až 180 minut. Zdroj: Profimedia.cz.Prodloužení řas trvá 90 až 180 minut. Zdroj: Profimedia.cz.

Prodloužené řasy mohou být skutečně krásné a rozjasnit pohled, a to bez použití řasenky nebo nutnosti přilepovat si řasy umělé. Metoda spočívá v aplikaci jednotlivých náhradních řas, které jsou připojovány k vlastním doslova „řasa na řasu“. Vybírat lze dle hustoty, délky a dokonce i barvy umělých řas, které jsou buď syntetické nebo přírodní. Každá umělá řasa je spojena s tou přírodní speciálním lepidlem, které je kvalitní, průsvitné a hypoalergenní. Zhruba během doby 3 měsíců se všechny řasy obnoví a s vlastními vypadají i umělé. Je tedy třeba pravidelně docházet na doplňování (zhruba jednou za 3-4 týdny), které bohužel stojí čas i peníze.

3 rady, než se rozhodnete pro permanentní prodloužení řas:

 1. Najděte si kosmetičku, o níž víte, že je skutečný profesionál v aplikaci řas. Vedle certifikátů o absolvovaných školeních se můžete ptát i na reference, případně fotografie jejích klientek.
 2. Pozor si dejte při výběru samotných řas. Je totiž velmi tenká linie mezi prodlouženými řasami, které vypadají krásně a přirozeně, a prodlouženými řasami, na nichž je jejich „umělost“ viditelná na první pohled.
 3. Na aplikaci řas si vyhraďte časové okno mezi 90 až 180 minutami.

Jaká jsou pozitiva prodlužování řas?

 • Skvělý vzhled: Prodloužené řasy vypadají mnohem lépe než obyčejná řasenka a zároveň přirozeněji než řasy nalepovací.
 • Bez práce: Není třeba se denně líčit a odličovat, případně nalepovat umělé řasy. Celý efekt obstará jediná návštěva u kosmetičky.
 • Bez šmouh: Nemusíte se bát, že se vám řasenka rozmaže pod očima, nebo se bude drolit. Prodloužené řasy vypadají krásně za jakéhokoliv počasí.
 • Ušetření času: Prodloužené řasy dodají obličeji dramatický vzhled. Pro mnoho žen již proto není nutné aplikovat žádný další make-up, což jim po ránu ušetří nemalé množství času.

Jaká jsou negativa prodlužování řas?

 • Cena: Nejedná se o zrovna levnou záležitost. Ceny se u jednotlivých odborníků liší, typicky ale za prodloužení řas zaplatíte při prvním sezení mezi 900 až 1300 Kč (ovšem výjimkou nejsou ani ceny nad 2000 Kč). Následné doplnění řas, které je třeba pravidelně podstupovat, vás vyjde na 300 až 500 Kč.
 • Alergie a další rizika: Mezi nejčastěji zmiňované nežádoucí účinky patří alergické reakce na lepidlo, oční infekce způsobené kontaktem s nedostatečně dezinfikovanými nástroji nebo zanícení folikulu (váčku) řasy, k němuž může dojít v důsledku slepení dvou řas nebo toho, že lepidlo přímo folikul ucpe.
 • Vhodná péče: U prodloužených řas se může stát, že se „zacuchají“ do sebe. Vhodné je proto vždy ráno, ale klidně i několikrát přes den jemně pročesat prodloužené řasy a narovnat je. - Speciální odličování: Nepoužívejte odličovače na bázi oleje, které by mohly narušit soudržnost lepidla. Oční stíny a linky byste měli odličovat nad okem vatovými tyčinkami, nikoliv vatovými tamponky.
 • Těžko se přestává: Možné úskalí nastává ve chvíli, kdy s prodlužováním již nebudete chtít pokračovat. Řasy mohou být zesláblé, vybledlé a lehce poškozené.