Prodlužování řas

Po dlouhých, hustých a hlavně přirozeně vypadajících řasách touží každá žena. Vyjma každodenního používání řasenky, můžete vyzkoušet některou z metod prodlužování řas. Stačí jen zajít ke zkušené vizážistce či kosmetičce, která nějakou z revolučních technik ovládá.

Řasa na řasu

Jednou z nejznámějších technik prodlužování řas je metoda řasa na řasu. Spočívá v tom, že se umělá řasa lepí na přírodní. Tím ji zesiluje a prodlužuje, což vypadá přirozeně. Umělé řasy jsou voděodolné, lehké a nezatěžují ty vlastní. Metodu je třeba opakovat v intervalu 2–5 týdnů podle rychlosti odrůstání. Napoprvé může lepení řas trvat 1–2 hodiny, doplnění je obvykle kratší. Metoda řasa na řasu je v současné době oblíbená pro snadnou aplikaci, dostupnou cenu i dobré výsledky.

Aplikace spodních řas

Tato technika je pouze doplňková a můžete si ji nechat udělat k metodě řasa na řasu. Zahuštěním spodních řas se docílí ještě lepšího a výsledku. Délka aplikace trvá přibližně 20–30 minut.

Krásné a husté řasy může mít každá žena. Zdroj: Vladimir Gjorgiev / Shutterstock, Inc.Krásné a husté řasy může mít každá žena. Zdroj: Vladimir Gjorgiev / Shutterstock, Inc.

Trsová metoda

Trsová metoda zahušťuje řasy viditelně. Používají se trsy umělých řas po 3–5 řasách. Může se stát, že trs umělých řas odpadne dříve. V takovém případě je nutná návštěva salónu. Procedura trvá přibližně 30–45 minut a je potřeba ji zopakovat přibližně po třech týdnech. Ne každému tato technika zahuštění vyhovuje, protože vlastní řasy jsou v tomto případě hodně zatížené.

Vícerozměrné řasy

Vyzkoušet můžete také vícerozměrné řasy – dvojrozměrné, trojrozměrné i čtyřrozměrné řasy. Tuto techniku využívají především ženy, které touží po velmi hustých a dlouhých řasách. Používají se vysoce kvalitní řasy, které jsou téměř k nerozeznání od přírodních. Při aplikaci se používají přírodní norková vlákna.
Množství řas se volí podle toho, jaký má být výsledný efekt.

Volume lashes glamour

Jedná se o novou techniku zahušťování řas, kterou ocení zejména náročnější klientky. Výsledkem je několikanásobný objem bez zatížení přírodních řas. Metoda je vhodná i pro ženy, které mají velmi řídké řasy a touží po silném a viditelném objemu
Přírodní řasy, které se aplikují na vlastní, jsou jemné a přirozené. Doplnění je nutné po 3–5 týdnech v závislosti na růstu přírodních řas.

Domácí lepení řas

Jestliže se vám nechce chodit pravidelně do kosmetického salónu, můžete si lepit řasy i sama. Stačí si jen zakoupit kvalitní umělé řasy a postupovat podle přiloženého návodu. O domácí aplikaci řas si můžete přečíst v článku: Umělé řasy, jak na ně.

Stačí jen vybrat tu pravou

Metod, jak zahustit řasy, je samozřejmě mnohem více. Vyjmenovali jsme ty nejčastější, které jsou mezi zákaznicemi oblíbené. Vždy je vhodné nechat si poradit od zkušené kosmetičky, která se prodlužováním řas zabývá, a vybírat s ohledem na časové i finanční možnosti. Důležité je věnovat jim také potřebnou péči a používat vhodnou kosmetiku na řasy. Odmění se vám svou krásou. Jak o umělé řasy pečovat se dozvíte v článku Prodloužené řasy, proč je mít a jak o ně pečovat.

Pokud si necháte řasy prodloužit, řasenku už potřebovat nebudete. Ale když se rozhodnete vrátit ke své „přirozenosti“, inspiraci najdete v článku Testovaly jsme řasenky. Vyberte si z nich tu pravou.

Náš tip: Chcete-li docílit hustších řas přirozenou cestou, používejte pravidelně ricinový olej.