Prodlužování vlasů

Prodlužování vlasů se dělá několika metodami, z nichž každá má své přednosti i nedostatky. Obecně lze říci, že prodlužování spočívá ve spojení pramínků s vašimi vlastními vlasy. Získáte tak objem i délku podle svých představ. Používají se umělé i pravé vlasy, které jsou kvalitnější a lépe vypadají.

Prodloužení a zahuštění vlasů je hodně oblíbené. Zdroj: Daria_Cherry/ Shutterstock, Inc.Prodloužení a zahuštění vlasů je hodně oblíbené. Zdroj: Daria_Cherry/ Shutterstock, Inc.

Jak probíhá prodlužování vlasů?

Pokud zatoužíte po změně, můžete si své vlasy nechat prodloužit. V takovém případě je vhodné objednat se do profesionálního salónu, kde se prodlužováním vlasů zabývají. Metod prodlužování je hned několik a každá má svá pro a proti. Odborník by vám měl poradit, jaká technika je pro vaše vlasy nejvhodnější, jakou barvu a kvalitu vlasů zvolit.

Prodlužování vlasů nepatří mezi nejlevnější zkrášlující procedury, a navíc je třeba počítat s pravidelným „posouváním“ spojů, podle toho, jak rychle vlasy rostou. Na druhou stranu výsledek bývá fantastický a i ženy s jemnými a řídkými vlasy si tak mohou splnit sen o husté dlouhé hřívě.

Typy vlasů na prodloužení

  • Středoevropské vlasy patří mezi nejkvalitnější. Vyznačují se dlouhou životností (až 10 let), jsou jemné a dodávají se v přírodních odstínech.
  • Vlasy evropského typu – většinou se jedná o výběr lepších asijských a indických vlasů. Mají nižší životnost, protože jsou chemicky ztenčené a barvené.
  • Indoevropské vlasy jsou podobné evropským, ale mají nízkou životnost (pouhé dva roky). Přírodně jsou tmavé, světlé se chemicky odbarvují.
  • Asijské vlasy mají nejkratší výdrž, pouze půl roku až rok. Dodávají se zpracované, tedy změkčené a barvené. Cenově vyjdou nejlevněji, ale výsledek nemusí být dokonalý.
Prodloužené vlasy můžete běžně fénovat i žehlit. Zdroj: StoryTime Studio / Shutterstock, Inc.Prodloužené vlasy můžete běžně fénovat i žehlit. Zdroj: StoryTime Studio / Shutterstock, Inc.

Metody prodlužování vlasů

Metod prodlužování vlasů je celá řada a stále přibývají. Mezi ty nejčastější patří technika prodlužování keratinem za tepla a za studena. Keratin je bílkovina, která obsahuje vlasy, chlup a nehty. Většina salónů používá kvalitní keratin, který by vlasy neměl poškodit.

Keratin za studena představuje revoluční novinku, která je šetrná k vlasům a neničí je. Pomocí ultrazvuku se ohřívá pouze keratin. Aplikace je šetrná, účinná a v současné době patří mezi nejoblíbenější.

Keratin za tepla funguje tak, že se rozpustí keratin a za pomoci kleští se přilepí umělý pramínek k vlastním vlasům. Kleště mají přibližně stejnou teplotu jako žehlička na vlasy. Spoj se následně upraví do tvaru válečku.

Micro Ring je další žádaná metoda, která se dělá za studena. Vlasy se prodlužují pomocí kovových kroužků o velikosti asi 3 mm v několika barevných variantách. Kroužky však nevyhovují každému, jsou těžší a mohou sklouzávat z jemných vlasů.

Clip in spočívá v připevnění pramenů pomocí malých sponek. Tato metoda je finančně nejvýhodnější, můžete ji udělat doma během pár minut. Nevýhodou je, že je to jen chvilkové. Před spaním se doporučuje clipy sundat.

Cena prodloužených vlasů

Cenová relace prodlužování vlasů je velmi pestrá a vždy se odvíjí od kvality vlasů, které použijete i metody a hustoty nových vlasů. Většinou se cena odvíjí podle počtu pramínků. U keratinu se konečná suma pohybuje v rozmezí 4 500 až 30 000 Kč, u metody Micro Ring je to 7 000 až 18 000 Kč.

Jak o prodloužené vlasy pečovat?

Péče o kvalitní prodloužené vlasy se příliš neliší od vlastních. Jediné, co se doporučuje, je používat šampón bez alkoholu a ovocných složek (lze zakoupit přímo na prodloužené vlasy). Napletené vlasy můžete žehlit, natáčet, fénovat podle potřeby. Na česání je potřeba používat speciální článek s měkkými štětinami, který nepoškodí spoje. Vyzkoušet můžete například Tangle Teezer kartáč na vlasy.