Řasenka

Řasenka neboli maskara se používá ke zviditelnění a zvýraznění horních a spodních řas. Zpravidla existuje ve formě protáhlé lahvičky skládající se ze dvou částí. Ve spodní části najdete zásobník barvy, horní část slouží jako víčko a zároveň jako pohodlný aplikátor se štětečkem. Ten se do barvy namáčí a jednoduchým pohybem (jako byste vykreslovali písmeno Z) řasy nabarví.

Řasenka – druhy

Řasenky dělíme na několik druhů podle toho, jaký výsledek s nimi při líčení chceme dosáhnout. Mezi ty nejčastější patří:

Vyzkoušet může také tyto řasenky:

  • voděodolná řasenka – zajistá dlouhotrvající líčení i po namočení vodou, ideálně vydrží při pláči nebo plavání
  • barevná řasenka – pro každodenní použití slouží řasenka v přirozené černé barvě, ale existují také řasenky v široké škále dalších barev (růžová, modrá nebo zelená řasenka) pro extravagantní líčení očí; hnědá řasenka je vhodná pro světlé typy jako varianta klasické černé, která může na jemném obličeji vypadat příliš tvrdě

Pro ještě lepší péči využijte kondicionér na řasy nebo sérum na řasy. Řasenku každý den před spaním důkladně odstraňte. Používejte speciální odličovač očí nejlépe na olejové bázi (např. Yves Rocher expresní odličovač očí s chrpou), který umožní snadné odlíčení očí bez nutnosti drhnout řasy tamponkem.

Při výběru řasenky si pročtěte její hodnocení. Kvalitní řasenka se nerozmazává a nedrolí.Při výběru řasenky si pročtěte její hodnocení. Kvalitní řasenka se nerozmazává a nedrolí.

Jak vybrat kvalitní řasenku?


Investujte do řasenek prověřených značek, které mají dobré hodnocení. Doporučujeme například tyto řasenky:

Inspirujte se také recenzemi redakce Arome.cz:

Dvoudílný seriál o řasenkách: