Rozjasňovač

Rozjasňovač pleti neboli highlighter obsahuje pigmenty, které odráží světlo. Dodává pleti přirozeně svěží nádech a pokožka tak působí zdravěji. Rozjasňovače se staly velkým hitem posledních let a jejich použití je velmi snadné. Rozjasňovač se nanáší na místa, která chcete zvýraznit (na nejvystouplejší části obličeje).

Proč používat rozjasňovač?

  • zvýrazní obočí a oči
  • zamaskuje únavu
  • rozzáří pleť
  • vykouzlí plnější rty
  • sjednotí pleť
  • zamaskuje drobné nedostatky

Jak použít rozjasňovač

Nanášejte tenkou vrstvu a roztírejte do ztracena. Rozjasňovače obsahují drobné třpytky nebo perličky, které zanechají na pleti přirozeně lesklý odstín.

Měl by jít snadno rozetřít do ztracena a nezanechávat barevné skvrny. Aplikuje se obvykle na horní linii lícních kostí, hranu nosu, do žlábku nad vrchním rtem a případně ještě těsně pod obočí.

Pokud zvolíte krémový nebo tekutý rozjasňovač, naneste ho po aplikaci make-upu a poté ještě můžete přepudrovat. Tekutý rozjasňovač lze nanést i samostatně. Doporučujeme smíchat kapku rozjasňovače s pleťovým krémem – skvěle prosvětlí celý obličej.

Zdroj: NAS CREATIVES  / Shutterstock, Inc.Zdroj: NAS CREATIVES / Shutterstock, Inc.

Rozjasňovače pleti ve více variantách

Při výběru rozjasňovače pleti zvolte vhodnou konzistenci, která vám bude nejvíc vyhovovat. Rozjasňovače mohou být pudrové, tekuté, tuhé v tyčince nebo přímo součástí pudru či make-upu. Rozjasňovač můžete používat v kombinaci s make-upem a pudrem, nebo samostatně.

Kromě konzistence můžete vybrat z několika odstínů. Růžové tóny pleť rozzáří, béžové prohřejí a meruňkové podtrhnou opálení. Metalické odstíny oceníte nejvíce na večerní líčení. Odstín rozjasňovače je vhodné přizpůsobit typu pleti (pozor na příliš výrazné odstíny u světlé pokožky a naopak).

Přečtěte si také: Jarní trendy jen pro odvážné: Lesk jako blesk a barvy duhy »

Arome doporučuje tyto rozjasňovače: