Samoopalovací krém

Získejte přirozené opálení během chviličky. Nemusíte trávit hodiny na sluníčku, stačí aplikovat samoopalovací krém a pokožka získá krásný bronzový odstín a dlouhotrvající opálení.

Jak vybrat samoopalovací krém


Vyberte si vždy takový samoopalovací krém, který je pouze o jeden, maximálně dva odstíny tmavší než váš přirozený tón pleti. Před aplikací na celé tělo vždy krém otestujte na malém kousku pokožky (např. na hřbetu ruky). Pokud se neobjeví alergická reakce, krém můžete použít na celé tělo.

Vybírejte pouze ověřené samoopalovací přípravky. Jak na to a na co si dát pozor, se dozvíte v článcích:

Samoopalovací krém vykouzlí přirozené opálení během chvilky. Zdroj: Profimedia.czSamoopalovací krém vykouzlí přirozené opálení během chvilky. Zdroj: Profimedia.cz

Jak nanášet samoopalovací krém


Samoopalovací krém nanášejte rovnoměrně a v tenkých vrstvách po celém těle směrem od chodidel vzhůru. Nezapomínejte ani na kožní záhyby a spodní stranu krku. Počkejte až 20 minut, dokud se krém důkladně nevsákne, a během této doby se o nic neotírejte ani neoblékejte. Pro aplikaci se hodí speciální rukavice. Pokud samoopalovací krém nanášíte rukama, nezapomeňte si je po nanesení důsledně umýt.

Tip Arome.cz: Před aplikací samoopalovacího krému proveďte celotělový peeling. Kůže bude rovnoměrně vyhlazená a vyhnete se nevzhledným flíčkům. Aby byla vaše pokožka hladká a krém nezanechával tmavé skvrny, nezapomeňte ji před „domácím opalováním“ důkladně hydratovat, a to hlavně suchá místa – lokty, kolena a kotníky.

Pozor! Pleť na obličeji je jemnější a citlivější než pokožka těla. Použijte proto speciální samoopalovací přípravky na obličej.

Jaké samoopalovací přípravky existují?


Máte i několik dalších možností, jak získat opálení jako od moře i tehdy, když je dovolená v nedohlednu.

  • Samoopalovací krém a samoopalovací mléko – velmi snadno se nanášejí a navíc pokožku přirozeně hydratují a vyživují. Výhodou je i jejich relativně nízká pořizovací cena.
  • Samoopalovací emulze – podobně jako samoopalovací krém docílí půvabného zhnědnutí pokožky, kterou navíc příjemně zvláční.
  • Samoopalovací pěna – díky lehké konzistenci se dobře nanáší a rychle vstřebává.
  • Samoopalovací sprej – hlavní předností je jednoduchá aplikace. Nastříkáte, rozetřete, necháte působit… a opálená pokožka je na světě.

Toužíte po okamžitém opálení? Pak by vám neměla ujít samoopalovací kosmetika s bronzerem. Pro dokonalé vyživení namáhané pokožky použijte přípravky obsahující B-komplex, betakaroten a vyživující pleťové oleje.

Arome doporučuje