Sonický kartáček

Sonický kartáček je určený k čištění pleti. Vybrat můžete z mnoha různých typů od „vajíček“ až po klasické sonické kartáčky s držáčkem. Jednotlivé sonické kartáčky nabízí různé služby. Kromě čištění dokážou například i redukovat vrásky a sjednotit pokožku. Záleží, kolik chcete do svého sonického kartáčku investovat.

Pro koho jsou sonické kartáčky vhodné?

Pokud máte mastnější pleť se sklony k černým tečkám, pak je pro vás čisticí kartáček vhodný. Naopak ženy, které mají suchou a velmi citlivou pleť by měly být při používání sonických kartáčků opatrné.

Jak funguje sonický kartáček?

Rychlý pohyb štětinek dokáže pleť vyčistit od make-upu a zbavit ji odumřelých buněk a zbytků nečistot. Pleť je dokonale vyčištěná, rozzářená, prokrvená a snadněji vstřebá krémy a séra.
Nejprve opláchněte obličej teplou vodou, aby se roztáhly póry a pleť se lépe zbavila nečistot. Voda by měla být teplá, nikoliv horká ani studená. Před použitím sonického kartáčku aplikujte na pleť čisticí pleťové mýdlo, pěnu nebo gel. Dodržujte dobu čištění, která je uvedena v manuálu.

Pokud se rozhodnete pro elektrický kartáček na čištění pleti, můžete vsadit na rotační nebo vibrační hlavici. Jestliže máte suchou a citlivou pleť, je vhodné zvolit vibrační silikonový kartáček. Je šetrnější a efektivně pleť vyčistí.

Když sáhnete po rotační hlavici se silikonovými štětinkami, zjistěte si předem, jestli vám jejich tvrdost vyhovuje. Výrobci dříve používali klasické štětinky podobné těm na hlavici klasického zubního kartáčku. Ty se na pleť příliš neosvědčily, protože silikonové jsou měkčí a k pleti šetrnější.

Přečtěte si článek Pomocníci pro čištění pleti: Sonický přístroj i obyčejný kartáček »