Velikosti parfémů a vůní

Obchody nabízí různé velikostí parfémů, toaletních vod a vůní. Sepsali jsme vám, jak se od sebe liší a kdy se vyplatí je koupit.

Miniatura

Jde o typ balení parfémů. Miniatury jsou malé lahvičky s obsahem maximálně 5 ml vůně. Většina z nich nemá rozprašovač. Miniatury oceníte, když si chcete koupit nový parfém v originálním balení, ale nepotřebujete ho 100 ml. Stylové parfémy se navíc vejdou i do malé kabelky nebo kapsy. Pokud ale netrváte na originálním obalu, stačí si koupit levnější odstřik.

Odstřik

Neoriginální balení parfému v tzv. refanu s rozprašovačem, obvykle obsahuje 10-12 ml vůně (někdy ale i 20-30 ml). Hodí se, když nechcete utrácet za celé balení a vůně střídat, nebo když si plánujete pořídit velké balení parfému, ale potřebujete si důkladněji ozkoušet, že vám skutečně sedne.

Vzorek

Vzorek je většinou asi 1 ml parfému v plastové nebo skleněné lahvičce. Slouží jen na vyzkoušení vůně a první seznámení s ní. Na základě dojmu ze vzorku se rozhodnete, jestli pořídit celé balení.

Tester

Balení parfému, které obsahuje tutéž vůni jako originální flakon. Může se jednat jak o toaletní vodu (EdT), tak o parfémovou (EdP), případně kolínskou (EdC). Od originálu se liší pouze méně propracovaným flakónem a často především cenou. Pokud tedy nelpíte na krásném balení, neváhejte si pořídit vůni jako tester.

Parfémy a toaletní vody můžete koupit v různých velikostechParfémy a toaletní vody můžete koupit v různých velikostech