Volné radikály

Volné radikály jsou známé hlavně jako nepřítel naší pleti a viník jejího stárnutí. Kdyby jich nebylo, pleť by stárla až o polovinu pomaleji.

Co jsou volné radikály

Volné radikály jsou molekuly s nepárovými elektrony. Tyto nestabilní částice se snaží navázat na jinou molekulu. V ideálním případě se spojí s antioxidanty a tím svůj náboj eliminují.

Kde vznikají volné radikály

Volné radikály vznikají přirozeně v našem těle, jsou součástí metabolismu a mají i svůj pozitivní význam. Některé volné radikály jsou pro lidské tělo důležité. Nic není černobílé.

Škodlivé volné radikály se v lidském těle hromadí při dlouhodobém stresu, kouření nebo špatné životosprávě. Do organizmu se dostávají z pesticidů, ultrafialového záření a špatného životního prostředí. Pak jsou schopné napadnout DNA a poškodit ji.

Co volné radikály mohou způsobit

Volné radikály mohou pozměnit strukturu buněk, napadat molekuly a dokonce i způsobovat nádorové bujení. V těle (a také pokožce) urychlují stárnutí.

Jak bojovat proti škodlivosti volných radikálů

Hlavní je změnit životosprávu, pohybovat se na čerstvém vzduchu, zařadit do jídelníčku více ovoce a zeleniny.

Pokožka se volným radikálům přirozeně brání, ale s postupujícím věkem tato schopnost postupně klesá. Pomoci jí tak můžete antioxidanty, které navracejí pokožce rovnováhu, jako například vitamín C, E, A, koenzym Q10 a jiné.

Pleťová a tělová kosmetika s vysokým podílem antioxidantů

Untitled design (4).jpgUntitled design (4).jpg