Kopřivový šampuk

Značka:

Ponio

Popis kosmetiky:

Tuhý šampon s přírodním složením. Bez obalu.

  • 03.02.19

Tak tenhle způsob mytí vlasů mě opravdu baví. V koupelně mi nestraší žádná plastová piksla s šamponem, šampuk mám položený hezky na mýdlence spolu s tuhým mýdlem na tělo. Neuvěřitelně dlouho vydrží, na to jak je malinký je to až překvapivé. Zároveň také hezky pění. Bála jsem se, jestli nebude vlasy vysušovat, ale není tomu tak. Několikrát jsem si s ním umyla hlavu a nepoužila kondicionér. S normálním šamponem by moje vlasy vypadaly jako sláma, šampuk si poradil i v téhle situaci. Jsem s ním opravdu moc spokojená a určitě ho koupím znova.

Nahlásit
  • 03.08.18

Když jsem šla na mateřskou a uvědomila jsem si, kolik jako tříčlenná domácnost produkujeme odpadu, začala jsem se zajímat o Zero Waste (bez obalu). Samozřejmě řada přišla i na kosmetiku. Vyzkoušela jsem strašnou spoustu bezobalových produktů a zůstala jsem věrná tomuto šampuku. Šampuk je ŠAMpon, který vypadá jako PUK. Možná jste zaregistrovali šampuky od Lush, ale ty bohužel nejsou vůbec přírodní. Obsahují SLS, což je pro vlasy zlo. Tenhle šampuk není sice čistě přírodní, ale zmíněný ulfát neobsahuje. Navíc jsem byla ráda, že se jedná o slovenskou značku, kterou ráda podpořím. Šampuk si můžete koupit v menším balení (vystačí jako lahvička šamponu s 250ml) nebo větší (400ml). Koupila jsem si na zkoušku ten menší. Používám ho asi 2× týdně už přes čtvrt roku a ještě ho pořád mám dost. Pění úplně neuvěřitelně. Já osobně si jím projedu tam 5× vlasy a mám hustou pěnu. Pak postupuju jako u klasického tekutého šamponu. Vlasy mám v perfektní kondici, jsou vzdušné, příjemné, mají super objem, sice nijak nevoní, ale to mi zas tak nevadí, vůni doženu parfémem, že jo.
Musí být na suchém místě, jinak se rozmočí. Já jsem si na něj koupila plechovou krabičku od Ponio s dlouhovlasou brunetkou a dlouho jsem vybírala, protože mají nádherný design u každé plechovky.
Nemám šamponu co vytknout a doporučuju nejen těm, kdo se snaží uchránit planetu Zemi od plastových obalů.

Nahlásit

O značce Ponio