24.9.19 12:11

Musím sa priznať, že som to skúšala ale asi nie som na to stvorená :-? . Viac než zero waste sa mi darí používať namiesto desiatok produktov iba jeden. Mám jeden krém na pleť, jeden na telo a čo sa týka sprchovej kozmetiky preferujem tiež sklo. :hug: :-)

24.9.19 13:26

..no úplně „zero“ se mi asi v životě nepodaří :-/ Ani nevím, zda to s malým dítětem vůbec jde? :think: Nicméně - snažím se alespoň odpad snižovat. Mám pytlíky na nákup zeleniny a ovoce ušité ze záclony, snažím se vytřídit důsledně bio odpad (jenže mi na sídlišti zrušili kompost :-/ ). Extrémně důsledně se snažím nevyhazovat jídlo - jsem ve skupině „sharování jídla“ nebo nesu jídlo, co fakt nechceme k popelnicím - naservírovat jej bezdomovcům (kterých je u nás vždy dost). A tak, no… :-D Třeba se k té „nule“ jednou dopracuju :-) Nákup kosmetiky bez obalu budu muset teprve vyzkoušet Tam jsem asi velmi „odpadová“ :think: Chystám se s tím něco udělat :hug:

27.9.19 11:04

Také nemám úplně #zerowaste ambice, jsem ale #lowwaste – snaha nemít vše, nakupuju v sekáčích, kosmetika omezeně, tuhá mýdla i šampony. Zkrátka střídmost. :) Sluší mi jeden odstín laku, stačí jedna rtěnka, na tělo a obličej hlavně olej. :rose:

27.9.19 14:27

Zero Waste mám sice v hlavě, ale praktikovat se mi nedaří a koupelna je pořád dekorovaná řadou šamponů, gelů, krémů a dekorativky. ALE! Naučila jsem se vykřičet do okolí, že nic takového nechci jako dárek. Kdysi jsem neustále a k různým příležitostem - svátek, narozky, malá pozornost - dostávala šampony a krémy od lidí, kteří tápali, co nadělit. Teď už vědí, že flaška vína potěší víc a nebude mi další rok ležet ve skříni nebo na poličce v koupelně. :andel: #Malý krok pro lidstvo…

Na tuto otázku jste již odpovídal(a).