Al Arabiya Al Swissriya Rasheeqa
 

Rasheeqa

Značka:

Al Arabiya Al Swissriya

Složení (neověřené)

  • 09.10.12

Přemýšlela jsem, odkud tu vůni znám a pak mi to došlo. Strašně moc mi připomíná No. 19 od Chanel. Bohužel, včetně toho podivného, zahořklého začátku. Naštěstí se ale, stejně jako „Devatenáctka“, krásně rozleží do krásné, oblé, plné vůně květin a lesa.

Nahlásit
  • 13.08.12

CPO. Z nahořklého úvodu (podobnému výluhu ze zelených ořechů) nesměle vykoukly květiny (zejména růže a hlavně pak štiplavá konvalinka) a gurmánské tóny připomínající připálený karamel. Vůně ale začala rychle sládnout a růže nabrala na inzenzitě - a výsledkem je sladká sytá květinovka odlehčená avivážovými tóny.

Nahlásit
  • 29.06.12

Růže. Nepříliš sladké, výrazné, dominující. Okolo záhonů růží tiše obchází ambra, neruší, jen sem tam vykoukne, občas ustoupí jarním květinám v čele s hyacinty, celou záplavou, ty si ale uchovávají přirozenou podobu. Jemná vůně, nepříliš průrazná se drží u těla a nehřeje, snad pro nemalou nálož cedru, který vnímám ve vůních malinko rozporuplně. Věrně kopíruje přirozenost a lehkost. Ačkoli olej je hustý a silný, vpije se rychle a rychle se také usazuje do konečné podoby.

Nahlásit
  • 08.05.12

Hutná.
Hebká.
Mazlivá.
Tímto vším se vám Rasheeqa představí ihned, jakmile se dotkne vaší kůže. Stačí k tomu pouhých pár kapek zlatavého oleje, který se bude vláčně, takřka líně, vpíjet do vás samých.
Květinovka po exoticku. I tak lze vnímat tuto neuvěřitelně hladkou a výraznou vůni, v níž se veškeré její tóny snoubí se zvláštní olejnatostí. Snad právě to je příčinou, že při každém nadechnutí mám pocit, jako by se každičká jednotlivá molekula vůně klouzala po mé sliznici až někam hluboko do mě samé.
Rasheeqa je celkem lineární vůně. Neprochází nijak výrazným vývojem, ale přesto je zajímavá a nevšední. Už v úvodních tónech jsou vedle ovocných akcentů vnímatelné především květiny. Prim hraje růže, jíž sekundují ostatní květinové složky. Za růží se trošku halasně ozývá máslový kosatec a tyto dvě dominanty nakonec nenechávají příliš prostoru ničemu jinému.
V občasných intervalech celou kompozicí probleskne lehce kořeněný dřevitý tón, který má na svědomí cedr. Je však tichý, nevýrazný, potlačený opojností květin a nasládlou přítomností ambry.
Rasheeqa je odpolední siesta, kdy ležím obestřena polospánkem, ukolébána zpomaleným rytmem samotného bytí a do mého podvědomí proniká směs vůní z rozkvetlé zahrady …
… sladké květiny.
… sladké lenošení.
… balzamický klid duše.
(Dalia 8.5.2012)

Nahlásit

Hodnocení parfému Al Arabiya Al Swissriya Rasheeqa

Líbí se mi (25) 69%
 
Neutrální (9) 25%
 
Nelíbí se (2) 6%

Reklama


Reklama