• 30.06.12

Skvostné dílko a jako takové ukázka vysoké parfémové cukrařiny (tohle slovo opravdu existuje, dívala jsem se). Přičem vysokou cukrařinou míním schopnost nejen přesně odvážit suroviny, ale hlavně vybrat takové, které o sebe budou lehce drhnout a tím dráždit a zvyšovat požitek z té delikatesy. Už úvod je pozoruhodný – čich hlásí karamelový dortík, který spadnul do oprýskaného okapu a usadil se na vlhkém mechu. Je to svěží, náramně aromatické a do jemna vzájemně prohnětené, včetně pachu kovu a vodou nacucaného mechu. Hádám, že takový ten pocit mazlivě hladké a sladké hmoty, to je pižmo zpracované s ambrou. Vše ostatní se v nich rozpustilo a působí jen jako příchuť. Teprve až začne poleva osychat, vypadnou z ní další složky.
Slabinou je výdrž jen kolem šesti hodin, to už zůstává jen sladká vůně suchých květů, hlavně růže, k tomu sena a santálu.

Nahlásit
  • 16.06.12

Vůně začíná pořádnou dávkou mechu. Je to jako sedět někde na srázu bohatě porostlém mechem, už trochu vyprahlým, jak do něj celý den pálilo slunce a kamenitý podklad ho zespoda ještě zahříval.
Obrovská dávka pižma, která je ve vůni od samého začátku, se postupem času stále více zviditelňuje. Pižmo v kombinaci s ambrou působí hladivě mazlivým dojmem. Je to vlastně takový uklidňující a regenerující lék v lahvičce, který po nanesení kolem vykouzlí dojem rozlehlého prostoru. A v této sladké husté mlze, která člověka objímá ze všech stran, se na problémy nedá ani pořádně rozpomenout.
Intenzivně krásný pocit umocňují květy, které dodávají vůni lehkost a svěžest, dále pořádná dávka především sladkého koření, také dřevo a k tomu i trocha arabských dobrot, které jsou v tomto elixíru rafinovaně ukryty.
Velmi dobrá výdrž, na kůži je ještě druhý den.

Nahlásit

Hodnocení parfému Al Haramain Khaltath

Líbí se mi (9) 60%
 
Neutrální (3) 20%
 
Nelíbí se (3) 20%

Reklama


Reklama