Alexander McQueen My Queen
 

My Queen

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Alexander McQueen

Rok:

2005

Složení (ověřené)

parmská fialka, sladká mandle, pomerančový květ, heliotrop, pačuli, cedr, vanilka

Kategorie:

květinově sladká

Recenze: My Queen

 • 28.12.11

ze vzorečku jsem byla nadšená,že jsem konečně objevila dlouho hledanou fialku. Neváhala jsem proto zakoupit celé balení. Nadšení však opadlo. Fialky (možná ještě v kombinaci s jinou kytičkou) lehce ucítíte na začátku. Zpočátku lehčí květinová vůně se však rozvine do těžké pudrové směsi, která s fialkami nemá moc společného. Naštěstí není výdrž nic moc extra,takže parfém vás nebude dlouho doprovázet. Pokud tedy hledáte svěží vůni fialek, tato vůně vás neuspokojí. Vůni bych doporučovala spíše na chladnější období, v létě v ní mám pocit, že mě „dusí“.

Nahlásit
 • 01.05.10

Fialový flakónek, fialky ve složení - pro fialkomilku jako jsem já velmi nadějné. Začátek má ale do něžné jemné fialinky hodně daleko, neboť je docela výrazný - vanilkově sladká kombinace kytek (fialka a ještě cosi) a ovoce (chvílemi naprosto zřetelné maliny). Postupně ale vůně slábne, zjemňuje se a finále pak je už skoro čistě fialkové - v podobě decentních fialek poprášených vanilkovým pudrem. Fialka nemá žádný chemický ocásek (a takových fialek zas moc není!), zato docela drží (což u fialek není taky obvyklé).

Nahlásit
 • 05.04.07

Na začátek trochu z mých liladojmů :) - z fialové barvy jsem měla vždycky rozpačitý pocit… zdá se mi tajemná, neproniknutelná, zvláštně posmutnělá, spíš umělá a štiplavě jedovatá! přesto ale svým způsobem krásná. A ani na My Queen nemám v podstatě příliš odlišný názor. My Queen na začátku vypustí purpurový oblak fialkové vůně, který je okamžitě všudypřítomný a takřka ihned se smísí s vůní sladkých mandlí a mírně pálivou jakoby pepřovou složkou, která lehce štípe v nose. Dál všechny složky prostoupí sladká vanilka, ta My Queen trochu učeše rozježené vlasy a objeví se i něco, co Královně přepudruje nos, do kterého ji zaručeně trochu prší. Po cca třech hodinách mi hřejivě sladký vanilkový základ /pořád tam je vystopovatelná ona mírně štiplavá složka/ připomněl L od Lolity Lempické ovšem v již silně vyvanulé podobě. Celkově je to tedy mírně pudrová, fialkovo-vanilková, výrazná a nepřehlédnutelná vůně, proto si ji neberte pokud se chcete ztratit v davu. Promítnout můj dojem z My Queen do ženy - byla by to určitě sebevědomá - možná až trochu pyšná, přísná, odměřená a velmi charismatická panovnice, která svým mocným kouzlem poutá pohledy všech přítomných, ale všichni poslušně klopí oči… A běda tomu, kdo by se je opovážil zvednout! Na královnu se nezírá!

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • lucijavesela ohodnotil/a
 • 790 hodnocení 29 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • ScaryKejt ohodnotil/a
 • 200 hodnocení 23 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 616 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Alexander McQueen

Vlastnosti vůně Alexander McQueen My Queen

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Alexander McQueen

Britský návrhář Alexander McQueen proslul velmi extravagantními modely, málokdo však ví, že začínal v luxusních londýnských krejčovstvích a díky tomu skvěle ovládal řemeslo. Jeho módní přehlídky byly vždy provokativní, byl to ostatně Alexander, kdo v roce 1996 vrátil do módy bokovky - poslal na molo modelky v proklatě nízkých džínách a za pár let už jsme je nosili všichni.

Hodnocení odbornice

 • 24.11.10

Tato vůně by si zasloužila víc pozornosti než jsem jí měla čas věnovat. Trochu mi připomínala směs Kingdom a fialek, v závěru byla fialkově-pudrová. Přestože to není taková mužatka jako Kingdom, má daleko do něžné fialkové vůničky - je výrazná a dominantní, zemitá, sladká a květinová zároveň. Dost z ní voněla i pačuli.

číst více