Amouage Sunshine

Značka:

Amouage

Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: pelyněk, černý rybíz, mandle
SRDCE: vonokvětka, magnólie, vanilkajasmín

ZÁKLAD: jalovec, pačuli, papyrus, bílý tabák

od 185 Kč
od 4169 Kč
  • 09.05.17

Foglarovky jsem v dětství milovala, a i proto s tvrzením, že „žlutá je barva naše“, se v případě této vůně v kanárkově žlutém flakónu velmi ráda ztotožňuji. Iluzi jásavě slunečného letního dne se parfém snaží vyvolat hned na několika frontách – názvem, zmiňovaným flakónem a prvotním čichovým vjemem. Vybavil se mi nubian.

Pamětníci prominou a pro mladší ročníky přidám vysvětlení. Opalovací prostředek tmavě hnědé barvy ve formě oleje či krému, vyznačující se schopností vyvolat iluzi lehkého opálení. Měl jednu (dost podstatnou) vadu – zničil jakoukoliv textilii, která s ním přišla do styku.

Voněl plážově letně, suchou travou, pískem, trochu slaně i sladce a ovocně – přesně tak voní v prvních desítkách minut Sunshine. Je to hravý koktejl namíchaný z vonokvětky, vanilky (trochu mi tam prvních pár minut vadila, pak se ukáznila) a bílých kytek. Jasmín voní a nevymýšlí si, magnolie je lehce krémová přesně dle tabulek. Kapka pelyňku (sladce ovocného), špetka jalovce, několik zelených lístků pačuli a černého rybízu na ozdobu. A uváděný papyrus? No přeci slánka, kterou koktejl vypijeme!

Nahlásit

Hodnocení parfému Amouage Amouage Sunshine

Líbí se mi (35) 80%
 
Neutrální (8) 18%
 
Nelíbí se (1) 2%

Reklama


Reklama