Amouage Beloved
 

Beloved

Značka:

Amouage

Rok:

2012

Složení (neověřené)

růže, jasmín, bílé květiny, kůže, vanilka, levandule, šalvěj muškátová, hřebíček, heřmánek, kardamom, ylang-ylang, fialka, slaměnka, labdanum, benzoin, olibanum, pačuli, cedr, santalové dřevo, kastoreum, cibet, pižmo, maltol, ambra

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 161 Kč
od 3797 Kč
  • 30.07.14

Beloved (Amouage) - milovaná, tak jednoduchá a přitom tak složitá k porozumění. Chcete tři v jednom? Máte ho mít - je to květinová vůně, aldehydová i milovníci chypre si přijdou na své. Přivítá vás konejšivý heřmánek se šalvějem a levandulí - v tu chvíli si připadám, když zavřu oči, jako bych se procházela v Provance. Oči mi rychle otevře nástup jemné fialky, která se dere do popředí, aby ji překřikoval jasmín a růže klidně hodí jen pár svých okvětních lístků a má vystaráno. Slaměnka, ta nejkrásnější, jakou jsem ve vůni cítila, přestože údajně nevoní. Pro mě voní - voní kovem a spolu s nástupem jiskřivých aldehydů se vůně dostávává do úplně jiné kategorie - klasická aldehydová vůně v moderním vyznění. Díky nesmrtelce (slaměnce) konečně dochází k dohodě mezi bylinkami a květinami a máte tady moderní verzi chypre. To všechno by bylo krásné, ale nebýt nádherného dojezdu, kdy rázně zasáhne vanilka s benzoinem a vytvoří ten nejsušší pudrový obláček položený na usušených bylinkách a celou tu krásu zabalí do koženého pytlíčku, nebyla by vůně celistvá. Není tady ani náznak sladkosti, samozřejmě že i mně se zjeví mírný náznak živočišna, který dodává vůni zmiňovanou jedinečnost. Určitě to není vůně pro každého, ostatně to není žádná. Pro mě to byla láska na první počich, od začátku až do konce. O siláži nemluvě a hlavně se domnívám, že byla krásná na jaře, je krásná v létě, podzim ji bude slušet určitě, jen na zimu bych ji odložila. Možná se někomu může zdát nostalgická nebo až smutná, pro mě je to konejšivá vůně, která mi poskytně od všeho trochu a přesně tolik, kolik chci. Tak to vidím já.

Nahlásit
  • 08.05.14

Nástup je razantný a poriadne hustý. Začína náložou kvetín, ktorých je veľa a sú vysušené na bylinky s jemným cigaretovým dymom, ktorý štípe v nose a po chvíľke slabne a lenivo sa rozplýva v priestore. Prevládne vôňa kvetín, čistá a hustá, v pozadí jemne korenená hrebíčkom a kardamónom, s koženým nádychom, na šumivých bublinkách pačuli. Je to také kultivované a osviežujúce, povedala by som, že keď na začiatku bola vôňa zastretá a zadymená, postupne cez ňu prenikajú slnečné lúče a stáva sa priezračnejšou, svoju úlohu v tom zohráva asi aj céder. V závere mierne zosladne a pridajú sa živočíšne aj mydlové tóny. Zaujímavý vývoj, keď z usušných a zadymených byliniek na začiatku sa v závere vylúpne čerstvá voňavá kytica nádherných kvetín s jemným popraškom púdru. Výdrž je famózna, použitý materiál prvotriedny.

Nahlásit
  • 25.03.14

Startuje orientálně kořenitě a bylinkově (šalvěj, heřmánek), květiny jsou spíš v pozadí a dělají těmto sólistům sbory. Pačuli, kožené, jemně mýdlové a aldehydové tóny zpívají své party za doprovodu sboru květin v pozadí - v této chvíli připomíná trochu Dia. Drydown květinově mýdlový s živočišnými tóny a pižmem. Sbor doprovází sólisty až se všichni sejdou ve velkém finále, aplaus.
Recenze z července 2012. Ani dnes bych ji nenapsala jinak.

Nahlásit
  • 23.12.12

Orientálně laděná kombinace sladkého santalu, květin a bylin rozložených na lehce zakouřené kůži, zasypané sladkým prachem s příměsí hodně jemného květinového mýdla. Opulentní „hustá“ vůně, jak je u Amouage dobrým zvykem.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Amouage Beloved

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Amouage Beloved

Líbí se mi (95) 78%
 
Neutrální (22) 18%
 
Nelíbí se (5) 4%

Reklama


Reklama