Gold pour Femme

Značka:

Amouage

Rok:

1983

Složení (ověřené)

HLAVA: růže, konvalinka, stříbrné kadidlo
SRDCE: myrha, kosatcový kořen, jasmín

ZÁKLAD: pravá ambra, cibet, pižmo, cedr, santalové dřevo

Parfuméři:

Robert Guy

Kategorie:

květinová, orientální, květinově aldehydická

  • 09.03.14

Těžký luxus musí být vyjádřen ve zlatě, tak jak je to v arabském světě zvykem, takže se to musí jmenovat, ne jinak, než Gold.
Co je v Evropě top vůně? Chanel č.5? Ale tvůrce této vůně už si nemůžeme pozvat. …tak někoho jiného, kdo vytvořil něco hodně podobného a ještě žije, ok, musí to být aldehydovka po arabsku, prostě náš arabský Chanel č.5, ne stejná, ale v podobném duchu a hlavně lepší, dražší, složitější, oslnivější.....ooo ano, Alláhu, ty to vidíš......ukážeme těm bílým evropským psům čeho jsme schopni, jejich Chanel vybledne vedle našeho Goldu do bezvýznamnosti, na ingrediencích nešetřete, bude to tekutý luxus.....inchallah

Nahlásit
  • 28.10.12

Na zahraničních webech jsem se dočetla o přirovnávání této vůně k No. 5, s čímž tedy za sebe nemohu tak zcela souhlasit. Teoreticky by se tam pár styčných bodů dalo najít, ale v mém případě jsou to dvě rozdílné vůně.
Aldehydy v pětce se hlásí ke slovu mnohem naléhavěji, navíc jsou znásobené hořkým neroli a jsou hřejivé, v Gold jsou „čistší“ a chladnější. V No. 5 hraje poměrně dlouhou dobu prim sytá růže s trochou jasmínu, v Gold je role květin spíše okrajová, tedy po odeznění té největší mýdlovosti dostává prostor zemitý kosatec, růže má však pouze podbarvovací úlohu. A netrvá to dlouho a květiny zcela přikryje výrazný orientální základ.
Zde už se Gold co do intenzity stává pětce výrazným konkurentem, ba ji propracovaností v jistém směru překonává, přesto kromě té intenzity, santalu a nepatrné mýdlové stopy, která od počátku přetrvává, bych jinou další podobu mezi těmito dvěma vůněmi nehledala.
Santal v Gold je obohacený o pořádnou dávku kadidla, příjemné živočišnosti a hořkoslanou ambergris a především mu chybí ten pětkový vanilkový dojezd. Takže si nemyslím, že kdo je příznivcem No. 5, musí nutně zatoužit i po Gold, byť jeho kvalita a propracovanost je nesporná ;-) .

Nahlásit

Hodnocení parfému Amouage Gold pour Femme

Líbí se mi (61) 75%
 
Neutrální (15) 19%
 
Nelíbí se (5) 6%

Hodnocení odbornice

  • 23.03.11

Mnozí výrobci parfémů z arabských zemí mají dvojí sortiment: klasiku a ‚západ‘. Jak už jsem několikrát psala a jak můžete ostatně odhadnout z recenzí, arabské parfémy jsou od těch, na něž jsme zvyklí, diametrálně odlišné. Chce-li firma expandovat na zahraniční trh, zpravidla za tím účelem vytvoří několik vůní podle západního střihu. Pro zdejší...

číst více

Reklama


Reklama